Na českém realitním trhu panuje mírný optimismus | E15.cz

Na českém realitním trhu panuje mírný optimismus

Vývoj české ekonomiky v posledních měsících loňského roku a v prvních týdnech roku nového svádějí k předpovědím, že už možná jsme z nejhoršího venku a že nás čekají už jen samé dobré zprávy. Opak je pravdou, i když na mírný optimismus možná čas je.

[file:5238:small:left]

Realitní trh se probouzí z loňského propadu a developeři očekávají zejména oživení zájmu o kanceláře. Naopak trh s průmyslovými nemovitostmi zřejmě bude pokračovat ve své loňské stagnaci.

Pokud jde o rezidenční trh, tam jsou předpovědi nejsložitější. Řada developerů se i přes krizi loni pustila do nových projektů, začátek realizace dalších je plánován na letošní rok. Očekává se především, jak se s novou nabídkou vypořádá poptávka. Předpovídat, jak se vlastně bude vyvíjet letošní realitní trh, je tak trochu věštění z koule, proto jsme ohlédnutí za loňským rokem i vize do roku letošního přenechali odborníkům.

Věřím, že vám hodně radosti přinese nejen probouzející se realitní trh, ale i nová podoba našeho magazínu. Mění se vizualizace, nemění se věrohodnost a odbornost obsahu.

Tomáš Johánek, šéfredaktor

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!