Na Hrádku se usídlí princezna Arabela | E15.cz

Na Hrádku se usídlí princezna Arabela

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lidé uvidí kostýmy a rekvizity z pohádkového seriálu.

Červený Hrádek / Dva měsíce bude pobývat na Červeném Hrádku půvabná princezna Arabela s královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem i dalšími postavami z Říše pohádek. Kouzelný prsten promění zámek v improvizované televizní studio, královský palác i v domácnost Majerových.

Výstava kolekce pohádkových kostýmů a rekvizit z televizních seriálů „Arabela“ a „Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek“ začíná 2. dubna v 16 hodin a zahájí ji představitel Rumburaka Jiří Lábus. Bude přístupná vždy od úterý do neděle, od 10 do 17 hodin. Potrvá do 28. května. „V dubnu navštíví Česko představitelka Arabely Jana Nagyová, žijící v Německu. Má zájem o prohlídku výstavy na našem zámku,“ říká ředitel kulturního zařízení Bedřich Fryč.

Lidé se ocitnou mezi nejslavnějšími obleky a korunovačními klenoty královské rodiny, kostýmy čarodějů I. i II. kategorie, které doplňují tři desítky dalších pohádkových oděvů, například královských rádců, čarodějnice či ježibaby z Perníkové chaloupky. K vidění bude dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule a mnohé další rekvizity. Děti i dospělí si můžou pohádkové kostýmy a roztodivné paruky vyzkoušet. Stejně jako si sednout na trůn, vzít si na hlavu královskou korunu nebo si lehnout do postele babičky Červené Karkulky. Od natočení první řady kultovního seriálu České televize uplynulo třicet let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video