Na konci května proběhne další aukce bytů | E15.cz

Na konci května proběhne další aukce bytů

Po úspěšné prosincové aukci realitní kanceláře Professionals a aukční a realitní agentura GAVLAS chystají druhou aukci nových bytů a rodinných domů z developerských projektů.

Uskuteční se ve čtvrtek 27. května 2010. Nabízeno bude 30 nemovitostí ze 13 různých projektů. Aukce se bude konat v prostorách Autoklubu ČR v Opletalově ulici 29, v Praze 1. Své nemovitosti v aukci nabídne několik developerů, mezi které patří např. společnosti Finep, Ablon, Moravská stavební či AAA realitní fond. Půjde o projekty rozmístěné po celé Praze, kupříkladu Malý Háj ve Štěrboholích, Britská čtvrť ve Stodůlkách, VIVA Rezidence v Praze 9 nebo Rezidence Cholupice v Praze 4.

„Do aukce jsou zahrnuty spíše menší byty v nižších cenových relacích. Většina z nich je v dispozicích 2+kk a 3+kk a velikostech 50 až 80 metrů čtverečních. Snažili jsme se tak reflektovat současnou situaci na trhu, kdy lidé mají zájem spíše o menší a levnější byty,“ říká k nabídce Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals. Na své si však přijdou všichni, neboť je zařazeno i několik větších bytů a čtyři velké rodinné domy.

#####Prodávat se bude s limitní cenou

Pořádaná aukce nových bytů a rodinných domů se opět uskuteční v režimu „reserve price“, tedy jako aukce s limitní cenou. Vítěz každé jednotlivé aukce se ihned po jejím skončení dozví, zda bylo, či nebylo dosaženo limitní ceny. „Vyvolávací ceny nemovitostí budou začínat na šedesáti procentech katalogových cen. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že mezi prodávajícím a vítězem dojde k podpisu rezervační smlouvy. V každém případě aukce opět ukáže reálné tržní ceny, které je trh ochoten akceptovat,“ uvádí k aukci Ivo Gavlas, majitel aukční a realitní agentury GAVLAS. Podle jeho slov bude možné zúčastnit se aukce rovněž po telefonu. „Účastník je v takovém případě v telefonickém kontaktu s naším zástupcem a během licitace mu předává své pokyny,“ popisuje Ivo Gavlas.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!