Na mnichovském veletrhu prezentují služby i právníci | E15.cz

Na mnichovském veletrhu prezentují služby i právníci

Advokátní kancelář bnt se začátkem října zúčastní letos již 12. ročníku mezinárodního veletrhu EXPO REAL 2009 v Mnichově. Na stánku A2.032 budou zástupci advokátní kanceláře připraveni prezentovat své právní služby a zkušenosti s realitními projekty.

„Měli bychom mít zastoupení také na vybraných panelových diskusích a chystáme pro účastníky veletrhu i odborné přednášky,“ uvedl advokát a partner advokátní kanceláře bnt-pravda & partner, v.o.s. Tomáš Běhounek.

Advokátní kanceláře nejsou zrovna typickým „vystavovatelem“ na realitním veletrhu. Co od své aktivní účasti na veletrhu očekáváte a proč jste si vybrali právě EXPO REAL v Mnichově?

Tohoto veletrhu se účastní zástupci bnt pravidelně již několik let, já osobně jedu již počtvrté v řadě. V letošním roce je to ale poprvé, co jsme se rozhodli, že bnt bude mít na veletrhu vlastní stánek. I když samozřejmě nemůžeme prezentovat projekty, které financujeme, developujeme, stavíme nebo spravujeme, jako jiní běžnější účastníci EXPO REAL, máme na druhou stranu zájem prezentovat bnt jako silnou mezinárodní advokátní kancelář, která se na nemovitostním trhu dlouhodobě pohybuje. Máte pravdu, že se advokátní kanceláře mezi vystavovateli objevují méně často, ale možná i proto jsme se rozhodli pro aktivní účast.

Jaké konkrétní služby může vaše kancelář nabídnout a jakou klientelu budete chtít na veletrhu především oslovit?

Advokátní kancelář bnt se kromě jiného zabývá poradenstvím v oblasti práva nemovitostí, M&A, stavebního práva, v konkrétních věcech pak spolupracujeme na developerských projektech, při financování nákupu nemovitostí, na leasingu nemovitostí, zastupujeme nájemce i pronajímatele při jednáních o nájemních smlouvách apod. Na samotném EXPO REAL se chceme především setkat s našimi klienty, kteří se veletrhu také účastní, a zároveň prezentovat naše služby odborné veřejnosti.

Jak hodnotíte současnou situaci v oblasti realit a developmentu? Myslíte si, že je již recese v těchto oborech na ústupu?

Nejsem tím pravým odborníkem na hodnocení poptávky a nabídky, nicméně se domnívám, že poptávka po koupi či nájmu nemovitostí neklesla tolik, jako klesla realizace nových projektů. Tam bude recese asi ještě chvíli trvat.

Advokátní kancelář bnt působí v deseti zemích, zejména střední a východní Evropy. Je podle vás o Českou republiku mezi investory pořád zájem? Například i přední české developerské firmy obracely před krizí pozornost právě na východní trhy…

O Českou republiku je podle mého názoru stále zájem, máme několik nesporných výhod, jako je blízkost k západoevropským trhům, celkové dobré umístění země v Evropě z geografického hlediska, relativně dobrá infrastruktura, stabilní právní prostředí apod. Na druhou stranu každá země je specifická a může nabídnout investorům jiné výhody a na každém trhu existuje odlišná poptávka. Proto se domnívám, že investoři budou přicházet vždy se specifickými produkty pro jednotlivé trhy.

Jaké problémy v současné době v této oblasti řešíte, resp. o jaké právní služby měli v době krize vaši klienti největší zájem?

V bnt cítíme, že poptávka po právním poradenství v poslední době vzrostla. Nejedná se ovšem, jak by bylo možné se domnívat, výlučně o poptávku po odbornících na pracovní právo a insolvenci. V těchto oblastech poskytujeme poradenství našim klientům dlouhodobě, i když objektivně větší počet prohlášených konkurzů v České republice přináší samozřejmě větší počet zakázek v této oblasti. Na druhou stranu zaznamenáváme zvýšení poptávky i v tom běžném „nekrizovém“ poradenství, takže radíme klientům při akvizicích, joint ventures, korporátních změnách v obchodních společnostech či při navrhování a uzavírání obchodních smluv.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!