Na Realitymix.cz je možné smlouvat o ceně | E15.cz

Na Realitymix.cz je možné smlouvat o ceně

Přední tuzemský realitní portál Realitymix.cz přišel v polovině května s novou službou, která má napomoci lidem nalézt požadované bydlení co nejrychleji a přitom za co nejvýhodnější cenu.

Ke každé z nabízených nemovitostí portál nově zařadil interaktivní kolonku „Nabídnout cenu“. Zájemce tak nemusí respektovat první částku od nabízejícího a sám může navrhnout sumu, která je podle jeho představ. Informace se po odkliknutí automaticky odešle prodávajícímu nebo zprostředkovatelské realitní kanceláři. „Touto cestou zapojujeme kupující hned od počátku do cenových vyjednávání a dostáváme je tak do výhodnější pozice,“ říká ředitel Realitymix.cz Jan Štěp.

Při tvorbě nové služby Realitymix.cz vycházel z toho, že na realitním trhu je převis nabídky a že nabídkové ceny jsou vyšší než ty reálné. „Představme si byt, který chce nabízející prodat za tři miliony korun, ale poptávající má představu o ceně 2,8 milionu. Nabídne tedy tuto nebo ještě nižší cenu a vlastně tak startuje cenové dohadování. Tímto nástrojem dáváme možnost „smlouvat“ o ceny velkému množství lidí. Do hry dostaneme i ty, kteří se jinak ostýchají někam zavolat a žádat slevu,“ upozornil Jan Štěp.

#####Výhodná služba pro obě strany

Služba je výhodná pro obě strany, tedy i pro prodávající. Až dosud bylo obvyklé, že zájemci na nabídku často kvůli vysoké ceně nereagovali. Prodávající tedy s určitým časovým odstupem cenu snižovali až k hranici, kde se nabídka protnula s poptávkou. „To ale může trvat měsíce. Tržní cena za tu dobu může klesnout, navíc majitel má s nemovitostí spjaté další náklady. Naše inovace tak umožňuje výrazné urychlení transakcí,“ pokračoval Jan Štěp.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!