Na Rohanském ostrově se začne stavět nejdříve za rok | E15.cz

Na Rohanském ostrově se začne stavět nejdříve za rok

Připravovaný projekt developerské společnosti Sekyra Group na pražském Rohanském ostrově se nezačne stavět dřív než na přelomu let 2011 a 2012. Byty a kanceláře na pozemcích v Karlíně budou na trhu nejdříve v polovině roku 2011.

Při příležitosti představení realizační studie projektu to řekl výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle. Podle jeho slov je polovina roku 2011 první okamžik, kdy je možné začít projekt inzerovat za předpokladu, že povolovací řízení nebude někým napadeno. Plán na urbanistický rozvoj Rohanského ostrova schválili pražští radní v březnu. Územní rozhodnutí a stavební povolení ale podle výkonného ředitele nebude vydané pravděpodobně dříve než ve druhé polovině roku 2011. Rychlost přípravy prý ovlivní také situace na trhu.

„Očekáváme, že poptávka po bytech a kancelářích bude postupně růst,“ informoval většinový majitel developerské skupiny Luděk Sekyra. V první fázi projektu má vzniknout přibližně 150 až 200 bytů a 12 až 16 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. „To jsou objemy, které vzhledem ke stavu na trhu považujeme za rozumné,“ poznamenal Sekyra. První etapa si vyžádá investici kolem 1,5 miliardy korun.

#####Hotovo by mělo být v roce 2028

V rámci celého projektu má na 20 hektarech vzniknout kolem 250 tisíc metrů čtverečních bytových a podnikatelských ploch. Celkovou investici developer odhaduje na 12 až 15 miliard korun. Sekyra předpokládá, že celý projekt bude stavět až do roku 2028. Firma v současnosti neplánuje do projektu přizvat další investiční partnery. O financování první fáze skupina podle Anderleho zatím s bankami nejednala, počítá s tím až během roku 2011.

Developer odhaduje, že přibližně čtvrtinu peněz bude mít na první fázi z vlastních zdrojů, na zbytek mají půjčit banky. První zisk z počáteční fáze Sekyra očekává kolem roku 2014. Vydělané peníze mají sloužit k financování dalších etap. Karlín se v posledních letech dostal do hledáčku také dalších developerů. V lokalitě již staví například Karlín Group nebo Immorent, ve směru od Libně připravuje rozsáhlý bytový a kancelářský projekt společnost Crestyl.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!