Nákup společnosti na klíč je trendem | E15.cz

Nákup společnosti na klíč je trendem

Levnější, jednodušší a efektivnější je podle odborníků nákup již založené kapitálové společnosti - společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti.

S kompletním právním servisem - například změnou předmětu podnikání, jednatelů, dozorčí rady a dalších náležitostí - a sídlem firmy nabízejí profesionálové zájemcům navíc rovněž zajištění administrativního a účetního servisu během celé doby podnikání. Zájemce nemusí shánět statisíce či miliony na samo založení -společnost prostě za zlomek ceny odkoupí. Vlastní společnost ušitou na míru tak může kupující mít do dvou dnů od založení notářského zápisu. Kancelář samozřejmě ručí za správnost zápisu v obchodním rejstříku, registraci k dani z příjmu právnických osob, splacený základní kapitál a nezatíženost žádnými závazky. „Součástí nákupu je převedení obchodních podílů, akcií a příprava účetnictví a kompletního spisu pro prodej. Nový majitel tak má v rukou právně naprosto čistou společnost, která nikdy nepodnikala. A hlavně jako advokátní kancelář garantujeme, že veškerý průběh je správný. Poptávka po tomto servisu byla vždy, ale za poslední rok vzrostla velmi významně - jde přibližně o třicet procent,“ popsal Petr Mašek, advokát a společník kanceláře Mašek advokáti.

#####Firma na klíč má řadu výhod

Zájemce o společnost zařízenou takzvaně na klíč může využít i řady výhod. Sídlo své společnosti může ponechat v prostorách business centra BC Point, tedy v místě, kde je umístěna i advokátní kancelář, která za něj pak vyřizuje veškerý právní a administrativní servis. A to samozřejmě počínaje běžnou korespondencí, právním servisem během podnikání až například po zastupování před finančními úřady, soudy a tak dále. „Na počátku nás ovšem udivilo, jak velký zájem je o tuto službu především od poptávajících z menších měst. Sídlo firmy mají v Praze, provozovnu pak doma - tedy kdekoli po republice. Je velmi překvapivé, jak často pro svůj záměr mít firmu v Praze klienti uváděli závist, a s tím související neshody se sousedy a podobně emoční důvody. Pokud má firma sídlo v Praze, vystupují před svými sousedy jako jednatelé, tedy zaměstnanci firmy, a závist kvůli úspěchu tím eliminují,“ vysvětlil Petr Mašek.

#####Trendem je formální sídlo firmy

Novinkou v tomto trendu je též pořádání jednání a setkání například s dodavateli ve formálním sídle firmy, která má provozovnu jinde. V takovém případě si nový majitel společnosti najme za provozní náklady i jednací prostory, zajistí se mu občerstvení, audiovizuální vybavení, případně také právní či notářský servis. „Poptávka po této službě je jak z pohledu obchodních, tak neobchodních společností. Neobchodní společnosti se dříve zakládaly například kvůli nákupu nemovitostí z řad cizinců. U obchodních společností je to velmi často imageový důvod - a tak se označení sídla firmy přesouvá na naši nemovitost v Praze,“ shrnul Petr Mašek, advokát a společník kanceláře Mašek advokáti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!