Nataša Rousková vaří přerovské pivo. Už jedenáct let | E15.cz

Nataša Rousková vaří přerovské pivo. Už jedenáct let

Češi patří k největším konzumentům piva na světě. Zvláště s nástupem teplých dnů jeho spotřeba prudce stoupá

Přerovský pivovar Zubr je na letní spotřebu piva připraven. Vaří. Stáčí. Expeduje. Ročně vypraví ke konzumentům tři sta tisíc hektolitrů piva. „V létě se jeho spotřeba téměř zdvojnásobí. Je to marné, pivo v horku nejlépe hasí žízeň,“ říká Nataša Rousková , jedna ze tří žen v České republice, která si do kolonky zaměstnání může napsat sládková.

Tajemství? Neprozradím!

Přerovská sládková přiznává, že vaření piva je alchymie a pod pokličku výrobního tajemství nedá nikomu nahlédnout. Snad až svým nástupcům. Také ona kdysi čerpala ze zkušeností předchůdců, kteří jí předali receptury, ceněné generacemi pivařů. A ona přerovský mok obohatila o své poznatky. „Chuť piva a jeho senzorický charakter musí být neměnný. Pro mne je velmi důležité, že stále vaříme pivo klasickým způsobem,“ podotkla žena, která ručí za to, že značka, které velí, bude přehlídkou správné chuti, vůně i barvy. I když receptura s přesnými poměry a podíly jednotlivých odrůd chmele zůstává za zdmi pivovaru, tajemstvím není, že velký podíl tvoří aromatický chmel z tršické a žatecké oblasti. Je v něm cítit i úrodná hanácká půda a slunce dopadající na tuto část Moravy - slad se totiž vyrábí z kvalitních hanáckých ječmenů. „Pivo vaříme na dva rmuty. Chmelíme na třikrát, dvanáctku dokonce na čtyřikrát. Kvašení piva probíhá při nízkých teplotách v otevřených kvasných kádích a následně pivo zraje čtyřicet až padesát pět dnů v ležáckých sklepích,“ podotkla sládková. Pivo degustuje téměř každý den a také ho ráda konzumuje v soukromí. Nepatří ale mezi pivní skauty, kteří na posezení vypije dvanáct půllitrů. „Dám si tak jedno pivo denně. Třeba při posezení s přáteli nebo po sportu,“ podotýká.

Holčičí sen to nebyl

Být sládkovou rozhodně nepatřilo k jejím dětským snům. Po maturitě na přerovském gymnáziu šla studovat do Prahy na Vysokou školu chemicko-technologickou. V budoucnu se viděla spíše v ryze ženském oboru – třeba kosmetice, brala by i výrobu parfémů. Dnes je ráda, že se nechala zlákat kvasnou chemií a mohla poznat řemeslo, které bylo od svých prvopočátků vnímáno jako mužské. Pivo jí tak vneslo do života výjimečnou pozici a do dějin přerovského pivovarnictví se zapsala jako první žena v roli sládkové. Pravdou je, že kdyby se o tento post ucházela v pivovaře před sto lety, s největší pravděpodobností by sklidila údiv. Možná smích. „Dnes už je to jiné. Kolegové z branže mě berou rovnocenně, žádné podceňování nepociťuji. Ale když se mezi lidmi mimo obor zmíním o své profesi, vnímám jejich rozpaky,“ přiznává s úsměvem. Většina lidí si totiž jako sládka představí spíše podsaditého pána s ruměncem ve tváři, než ženu s vysokoškolským titulem, která by mohla rozumět pivu.

Úspěchy v soutěžích

Nataša Rousková stála i u zrodu piva Zubr free, které se stalo nejlepším nealkoholickým pivem roku 2009 a získalo Zlatý pohár PIVEX. Konzumenti ho loni vypili čtyři miliony půllitrů. „Vyhovuje hlavně řidičům, kteří si nemohou dát klasické pivo, ale také ženám, které si hlídají linii. Pivo je vyráběno ze stejných surovin jako alkoholické. Obsah alkoholu je v něm ale jen mezi 0,35 až 0,40 procent,“ vysvětlila sládková.
V současné době se přerovský pivovar chystá na další prestižní soutěže. Nyní vstupuje do boje o titul České pivo. „Minulý týden byly hodnotitelům zaslány vzorky piva do druhého kola soutěže. Na výsledky si musíme počkat do jejich oficiálního vyhlášení, které proběhne v září v rámci Svatováclavských slavností v Praze,“ podotkla první žena přerovského pivovaru.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!