Navzdory názvu není Popelkou | E15.cz

Navzdory názvu není Popelkou

Kulturní událostí roku 2009 čtenáři zvolili přehlídku Popelka na dlani.

Poprvé nemusely minulý rok amatérské divadelní soubory ze středních Čech jezdit na přehlídky do jiných krajů, aby se pokusily postoupit na Popelku Rakovník. Zamířily jednoduše do Debře. Tamní Divadýlko na dlani totiž uspořádalo první ročník krajské postupové přehlídky, která řadu let v regionu chyběla.
Popelkou na dlani udělalo radost nejen lidem kolem divadla, ale také boleslavským dětem. Během čtyřdenní přehlídky šesti středočeských souborů se přišlo i s dospělým doprovodem kouknout přes čtyři sta dětí. „Nejpozději do poloviny dubna bude hotový program, pak opět školy oslovíme,“ plánuje ředitel Popelky na dla- ni Petr Matoušek. Druhý ročník se bude konat od 27. do 30. května.

Hledají se peníze

Největším problémem při pořádání takové přehlídky jsou finance. Na druhý ročník žádali o dotaci od kraje a ministerstva kultury. Kulturní komise města už stejně jako loni žádost nedoporučila.
„Na přehlídce vydáváme denně noviny Popelčina Rozárka. To je sova ze Tří oříšků pro Popelku. Kdybychom měli peníze, máme smělý plán pozvat na zahájení filmovou Popelku Libuši Šafránkovou,“ konstatuje Matoušek.
O organizaci akce se stará celý soubor Divadýlka, tedy třiadvacet lidí, každý podle svých možností. „Nejvíc vytížení alespoň například ráno dovezou květiny,“ říká Matoušek.
Celkem v anketě týdeníku Sedmička hlasovalo 252 čtenářů, Popelka porazila druhé oslavy stého výročí městského divadla i koncert Tří sester a Visacího zámku.
„Asi máme hodně fanoušků,“ říká Matoušek. Kromě týdeníkem Sedmičkou vybraných událostí dostaly od čtenářů hlasy ještě bluegrassový festival v Divadýlku na dlani a koncert Elisabeth Lohningerové a Caroline Hitlandové ve Škoda Auto Muzeu.
Lístky na Jazzové jaro od společnosti Kultura města a předplatné týdeníku přímo do schránky zdarma za zaslaný kupon získává Eva Dolejší z Mladé Boleslavi. Dvě celoroční permanentky do Muzea Mladoboleslavska využije Rudolf Kulka. Libor Ševců získal vstupenky pro dvě osoby do Kina ve středu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!