Nebezpečný objezd je pryč | E15.cz

Nebezpečný objezd je pryč

Projet kruhovou křižovatkou ulic Ke Stadionu a Františka Kloze vyžadovalo dlouho odvahu. Tento týden radnice problém vyřešila.

Téměř dva roky stál na křižovatce mobilní kruhový objezd. Měl zajišťovat plynulejší provoz po dobu opravy Rozdělovského mostu. Po něm už řidiči dávno jezdí, ale kruhový objezd radnice odstranila teprve v pondělí 11. ledna.
„Upozorňovali jsme na nevhodné řešení kruhového objezdu magistrát často, ale to je asi tak všechno, co jsme s tím mohli dělat,“ řekl Zdeněk Plachý z dopravního oddělení kladenské policie.
Za rok řešili dopravní policisté na tomto kruhovém objezdu dvě nehody. Další méně závažné kolize nikdo policistům nehlásil.
Nehody, při nichž se objezd posunul ze svého místa, způsobily většinou nákladní automobily.
Kruhový objezd řidiči dokonce nemuseli jedním směrem ani obkroužit, projížděli prostě rovně.
Poté, co začala minulý týden redakce Sedmičky poukazovat na nebezpečí, které řidičům na křižovatce ulic Ke Stadionu a Františka Kloze hrozí, provizorní kruhový objezd v pondělí zmizel.
Podle kladenského radního Filipa Jíchy byla díky způsobu značení křižovatka rychleji průjezdná.
Provizorní kruhový objezd za pevný chtěl magistrát vyměnit už v loňském roce. Na jaře to oznámil primátor Dan Jiránek.
Nový objezd ukotvený pod zem měl vzniknout nejpozději do léta roku 2009. Bránily tomu ale technické překážky. Kladenská radnice proto vyhlásila soutěž a vybrala návrh pevného objezdu, který bude položený na vozovce.
„S jeho výstavbou začneme na jaře,“ řekl šéf magistrátního odboru dopravy Tomáš Fujan.

Další v roce 2011

Kruhový objezd na křižovatce ulic Ke Stadionu a Františka Kloze bude třetím tohoto typu v Kladně. Další kruhový objezd chce město nechat postavit v příštím roce, a to na křižovatce, která vede z Pražské ulice k Metě.
První kruhová křižovatka v Kladně vznikla v roce 2001 na křížení ulic Americká a Unhošťská. Druhý před dvěma lety na křižovatce Vodárenská, Vrchlického.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!