Nejdražší luxusní bydlení je v Bratislavě | E15.cz

Nejdražší luxusní bydlení je v Bratislavě

Luxusní bydlení v Bratislavě bylo na přelomu loňského a letošního roku nejdražší v rámci hlavních měst takzvané Visegrádské čtyřky, tedy Polska, Česka, Slovenska a Maďarska.

Praha obsadila druhou příčku. Vyplývá to z analýzy cen luxusních nemovitostí v hlavních městech po celém světě, kterou poskytla UniCredit Bank. V celosvětovém měřítku bylo luxusní bydlení nejdražší v Monte Carlu. Cena metru čtverečního v luxusním apartmá dosáhla v Bratislavě 3770 eur (98 tisíc korun) a v Praze 3380 eur (88 tisíc korun).

Ceny tak byly v obou městech vyšší než ve Vídni. Investice do luxusních realit v Bratislavě nicméně vynášela v rámci Visegrádské čtyřky nejméně, protože vysoká cena je příčinou nízké výnosnosti z pronájmu. Nejlepší investicí v regionu bylo luxusní apartmá v Budapešti, za kterou následovaly Praha a Varšava. Snížená atraktivita slovenských luxusních nemovitostí pro investory již podle UniCredit Bank vedla k poklesu cen. „Je pravděpodobné, že slabá domácí ekonomika a nezájem zahraničních investorů stlačí ceny luxusu ještě hlouběji,“ uvedl analytik UniCredit Bank Dávid Dereník.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!