Nejlepší sezona se stříbrnou tečkou | E15.cz

Nejlepší sezona se stříbrnou tečkou

Jiří Podhájecký Karviná

Hokejbalista Lukáš Dittman má za sebou nejpovedenější sezonu v kariéře.

Obránce Inteva Karviná Lukáš Dittman byl u toho, když čeští hokejbalisté do dvaceti let na konci června v rakouském Villachu vybojovali stříbrné medaile. „Mistrovství bylo pro mě zážitek. Celkově jsem prožil nejlepší sezonu, co hokejbal hraji,“ řekl Dittman. Karvinský odchovanec ale přiznává, že po začátku turnaje nevěřil ani v medaili. „Hned v úvodu jsme prohráli s Kanadou 3:5 a další zápas jsme jen remizovali se Slováky 2:2. A to nebyl nejlepší začátek,“ ví dobře Dittman. Nakonec český výběr dokráčel až do finále, kde čekala opět Kanada. „Na ten zápas jsme se důkladně připravovali, ale bohužel po vlastních chybách jsme na konci první třetiny dostali tři branky po sobě, a bylo po zápase,“ sdělil Dittman. Český tým nakonec Kanadě podlehl 0:5, ale i tak to byl velký úspěch. „Kanada je úplně někde jinde než ostatní týmy a po zápase v nás nebyla ani špetka zklamání,“ řekl Dittman.

Hokejbal i hokej

Obránce karvinského Inteva zažil světový šampionát už před dvěma lety, kdy byl ve výběru do osmnácti let. „Tehdy se hrálo na Slovensku ve Zvolenu a skončili jsme třetí. Takže zkušenost s mezinárodním hokejbalem jsem měl a patřil jsem v kabině k těm nejzkušenějším,“ řekl Dittman. A to taky potvrzoval. V turnaji i z pozice obránce si připsal pět bodů za jeden gól a čtyři nahrávky.
Jeho cílem je v současnosti probojovat se do týmu mužů. „Příští mistrovství světa se bude hrát na Slovensku v Bratislavě. Tam si moc šancí na účast nedávám. Je to skoro doma a tam se určitě budou chtít ukázat všichni zkušení kluci. Větší šance si dávám až na další šampionát, který se bude konat v Kanadě,“ prohlásil Dittman. Stejně jako většina hokejbalových hráčů také Dittman zároveň hraje i lední hokej. „S hokejem jsem začínal v Karviné a od deseti let hraji i hokejbal za Intevo. Ale poslední dva roky se intenzivněji věnuji hokejbalu. Nevynechám jediný trénink,“ pravil Dittman. Momentálně ale přestoupil do Orlové, která ho přetáhla z Karviné. Orlová hraje druhou ligu a po hokejové stránce si určitě polepší. „Byla to dobrá nabídka, kterou jsem přijal. Teď jen čekám, jestli mi dá příležitost trenér Flašar. Ale i kdyby dal, s hokejbalem neskončím. Díval jsem se na rozpis všech hokejových a hokejbalových tréninků a rovněž zápasů a mám štěstí, že se nic navzájem nekříží. Klidně budu stíhat obojí,“ zaradoval se Dittman.

Autor: Jiří Podhájecký Karviná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!