Největší nedobrovolná dražba skončila úspěšně | E15.cz

Největší nedobrovolná dražba skončila úspěšně

V největší nedobrovolné dražbě letošního roku získal obří tovární komplex v průmyslové zóně na okraji Brandýsa nad Labem nového majitele. Areál se vydražil za 340 milionů korun, vyvolávací cena byla 284,35 milionu korun.

Dražbu zajišťovala dražební společnost Naxos. Novým majitelem továrny se stala firma Komura, která je součástí CPI Group. V továrnách brandýského areálu vyrábí díly pro automobilový průmysl společnost Continental Automotive Czech Republic, která zaměstnává zhruba 1500 lidí. Užitná plocha areálu činí 31 120 metrů čtverečních, celková výměra pozemků je asi 90 tisíc metrů čtverečních. Roční výnos z nájmu továren se pohybuje kolem 49 milionů korun.

Starosta Brandýsa nad Labem Ondřej Přenosil doufá v to, že se kvůli změně majitele objektu nezruší výroba v areálu. Dosavadní majitel pozemků, firma Cambados, má problémy se splácením úvěru a věřitel, německá banka Eurohypo, se proto rozhodla poslat pozemky do dražby. Obchodní ředitel z Naxosu Libor Nevšímal už dříve řekl, že firma Cambados musí splatit pohledávky ve výši zhruba 21 milionů eur (kolem 520 milionů korun).

„Dražba splnila naše a předpokládám, že i klientova očekávání, rozdíl mezi nejnižším podáním a cenou dosaženou vydražením je 20 procent, a to lze jistě označit za úspěch,“ uvedl Nevšímal. Skupina CPI, za níž stojí miliardář Radovan Vítek, je letos nejaktivnějším investorem do nemovitostí na českém trhu. Kromě kancelářské budovy Nestlé v Praze 4 a téměř tří tisíc bytů v Litvínově postupně nakoupila také řadu maloobchodních nemovitostí. Celkem už letos CPI investovala do realit na tři miliardy korun. Výrobní areál v Brandýse nad Labem je její první letošní akvizicí také v oblasti průmyslových nemovitostí.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!