Nemovitosti na Floridě lákají stále více Evropanů | E15.cz

Nemovitosti na Floridě lákají stále více Evropanů

Pokles kurzu amerického dolaru vůči české koruně a příznivé ceny nemovitostí, které se dostaly na přijatelnou úroveň i pro Čechy, stojí za rostoucím zájmem klientů z České republiky o nákup nemovitosti na Floridě.

Potvrdil to i Frank Hanečák ze společnosti HANEX GROUP, která se zabývá právě zprostředkováním realitních obchodů v této části USA. Podle jeho slov se na tuto společnost obrací stále více lidí, kteří již přímo plánují nebo alespoň uvažují o koupi nemovitosti na Floridě. „Několik nemovitostí se nám podařilo prodat ve spolupráci s místními realitními makléři v různých částech Floridy, nyní jsme podepsali další dohodu na prodej projektu ve FORT LAUDERDALE, který se nazývá LAS OLAS BY THE RIVER (v překladu „Vlny“),“ dodává Hanečák.

„Byty v projektu jsou dokončené a většina z nich má dokonce nájemníky,“ říká Stephan Gietl z EPD, spolumajitel firmy McKafka Group na Miami, která se specializuje na vykupování nemovitostí od developerů v tísni. „Skutečnost, že v současné době můžeme vykoupit prvotřídní nemovitosti ve výjimečných lokalitách za nižší než pořizovací ceny, a navíc dokážeme zařídit i hypoteční úvěr a pronajmout jednotky jako investici, určitě osloví další potenciální zájemce,“ tvrdí Gietl. HANEX GROUP je prodejcem projektu v České republice, neboť má zkušenosti s prodejem nemovitostí na Floridě a poskytuje služby klientům jak v českém, tak v anglickém jazyce.

#####Zbývají poslední byty

Všechny volné apartmány mají dispozice 3+1 až 5+1, dvě koupelny, plně vybavené kuchyně s barem, elektrické spotřebiče, prostorné šatny, klimatizaci, vysoké stropy, alarm. Rezidenční budova, která byla dokončena v roce 2000, se skládá z 240 jednotek a nabízí svým rezidentům bezpečnost, soukromí a pohodlí. Rezidence Las Olas by the River disponuje 24hodinovou recepcí, lobby, ochrankou, malebnými tropickými zahradami, velkým venkovním bazénem, fitness centrem, internetovou kavárnou a společenskou místností. Parkování je zajištěno v podzemních garážích, každý apartmán má přidělené jedno až dvě parkovací místa.

#####Byt na Floridě jako výhodná investice

„Někteří lidé si pořizují nemovitosti pro své bydlení, někteří jako letní prázdninový byt, ale mnoho z nich především jako výhodnou investici, neboť apartmán je možné pronajímat,“ popisuje výhody nákupu Frank Hanečák, zástupce společnosti HANEX GROUP. „Ceny jsou opravdu dobré, například apartmán s dispozicí 3+1 o velikosti 107 metrů čtverečních, včetně dvou parkovacích míst a balkonu či terasy, pořídíte již za 200 tisíc dolarů. Kupující se může rozhodnout, že svoji novou nemovitost pronajme. HANEX poskytuje také finanční poradenství spojené s koupí nemovitostí na Floridě. Byt je možné pronajímat za 1695 dolarů měsíčně,“ dodává Hanečák.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!