Nepohyblivou stařenku vytáhli z hořícího domu sousedé | E15.cz

Nepohyblivou stařenku vytáhli z hořícího domu sousedé

Obyvatelé Bílichova na Kladensku zachránili život třiaosmdesátileté ženy. Vytáhli ji z hořícího domu.

Dramaticky končilo pondělí pro třiaosmdesátiletou nepohyblivou ženu z Bílichova na Kladensku. Hořela jí střecha nad hlavou. Oheň zpozorovali místní obyvatelé a stařenku z domu vytáhli. Zachránili jí život. Požár na místě likvidovali profesionálové ze Slaného a dobrovolní hasiči z Panenského Týnce, Plchova a Srbče.
„Hlášení na tísňovou linku středočeských hasičů jsme dostali dvě minuty před čtvrt na jedenáct večer. Při příjezdu na místo jednotky zjistily, že se jedná o požár střešní konstrukce, půdního prostoru a hořlavých konstrukcí stropu dvoupodlažního rodinného domu, ve kterém žila imobilní 83 letá žena,“ popisuje událost vedoucí oddělení zjišťování příčin vzniku požárů Libor Pospíšil.

Lékař ji uklidnil prášky

Požár zpozorovali sousedé v době, kdy plameny šlehaly nad hřeben střechy. Sousedé zalarmovali hasiče a místní obyvatele v nedaleké restauraci, kteří násilím vtrhli do domu, odkud vynesli stařenku. Starou ženu uložili ještě před příjezdem záchranky do bezpečí sousedního domu. Přivolaný lékař jí následně dal uklidňující léky a ženu převezl do nedalekého domu, patřícího synovi.
Za milionovou škodu může podle vyšetřovatele požárů špatný stav komínu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!