Nepovedený začátek, ale skvělý konec | E15.cz

Nepovedený začátek, ale skvělý konec

Fotbalisté Frýdku-Místku jsou po podzimní části třetí ligy třetí. A to i přesto, že úvodních šest utkání hráli na hřištích soupeřů.

Frýdecko-místečtí fotbalisté mají za sebou vydařený třetiligový podzim. Začátek přitom neměli nejlepší. Kvůli rekonstrukci stadionu ve Stovkách museli úvodních šest utkání odehrát na hřištích soupeřů. A po třech kolech se s pouhými dvěma body krčili na dně tabulky. Mužstvo se dokázalo zvednout a po úvodní domácí prohře se suverénní Opavou přišla série devíti zápasů bez prohry, která Valcíře katapultovala na třetí příčku.
„Začátek soutěže byl pro nás hodně složitý. Takovou sérii po sobě jdoucích zápasů venku jsem ještě nezažil. První výhry jsme se dočkali až ve čtvrtém kole. Bylo to hodně složité hlavně na psychiku. Důležité je, že to hráči ustáli a dokázali se s tím srovnat,“ chválí své svěřence trenér Oldřich Machala.

Bezkonkurenční Opava

Valcíři na podzim bavili diváky útočným fotbalem. Nastříleli čtyřiatřicet branek, což je jen o tři méně než vedoucí Opava, která čtrnáctkrát vyhrála a dvakrát remizovala. Naopak tým potřebuje zlepšit defenzívu. Vždyť jako jediný z první pětice inkasoval více než dvacet gólů.
„Dostali jsme dvaadvacet branek, a to je hodně. Většinou to byly hloupé, nešťastné góly. Až na Opavu, která byla lepší a zaslouženě u nás vyhrála 3:0, nás nikdo nepřehrál. Dělali jsme zbytečné chyby, které nás stály několik bodů,“ konstatuje Machala.
Ačkoli ne vše se mužstvu povedlo, hodnotí vedení podzim jako úspěch. „Třetí místo odpovídá naší síle. V tabulce pravdy máme plus jedenáct bodů. Nebýt suverénní Opavy, hrajeme o postup do druhé ligy. Zbytečné byly jen porážky v Zábřehu a v Hulíně,“ říká sportovní ředitel klubu Radomír Myška.

Úspěšné posily

V dosavadním průběhu třetí ligy se dařilo také dvěma krajním záložníkům Matěji Biolkovi a Milanu Kerbrovi, kteří v létě posílili Frýdek-Místek. „Dal jsem nějaké góly a na několik přihrál. Jsem tady na hostování do konce sezony. Nevím, co se mnou bude dál, protože ze Slovácka se mi zatím nikdo neozval. Vím, že tady o mě mají zájem a chtěli by mě získat na přestup. Na jaře bych chtěl svými výkony upoutat pozornost, protože bych si rád zahrál druhou, ale třeba i první ligu,“ prozrazuje Kerbr, který je s devíti góly nejlepším střelcem podzimní části MSFL.
Dalších šest branek přidal defenzivní záložník Petr Literák. Loni byl vyhlášen nejlepším fotbalistou týmu, daří se mu i letos. Mrzí ho jen nepovedený zápas proti Opavě.
„Byl to první zápas na zrekonstruovaných Stovkách. Přišlo přes dva tisíce lidí. Nejspíš jsme je takovou prohrou trochu naštvali, protože potom už moc nechodili,“ soudí Literák.
Nyní si hráči od fotbalu na chvíli odpočinou. Začátkem ledna už se ale začnou připravovat na jarní část soutěže. „Zimní přípravu začneme 7. ledna. Hned o den později hrajeme přípravné utkání proti Hradci Králové. Poté odjíždíme na týdenní soustředění do Luhačovic. Pak se budeme připravovat v domácích podmínkách až do začátku soutěže,“ nastiňuje Machala průběh zimní přípravy. První soutěžní utkání na jaře sehrají Valcíři v sobotu 26. března, kdy ve Stovkách přivítají Uničov.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!