Nevěstinec v Bangladéši. Peklo zaznamenané objektivem fotoaparátu | E15.cz

Nevěstinec v Bangladéši. Peklo zaznamenané objektivem fotoaparátu

Martin Mrázek - Reflex.cz

Bangladéš je jednou z mála muslimských zemí, kde je prostituce legální. To ale v žádném případě neznamená, že se tam mají prodávající se dívky lépe než v zemích, kde vykřičené domy oficiálně neexistují. Možná právě naopak. Stačí se podívat na Kandaparu, jeden z nejdéle fungujících nevěstinců v zemi.

Ten byl navzdory demolici v roce 2014 opět obnoven a jeho již 200letá historie tak pořád pokračuje. Uvnitř areálu ohraničeného vysokou zdí se prodává na 700 žen a dívek. Žijí tam společně se svými dětmi a pasáky. Mnoho z nich se dokonce přímo zde narodilo, další sem byly prodány vlastními rodinami, či sem uprchly před agresivními manžely. Oficiálně jim sice musí být 18 let, ale většinou tomu tak není. Nikomu to ale nevadí. Koneckonců policisté i politici jsou zde častými návštěvníky.

Severní Korea uráží politiky: Opice, prostitutka a vlk s protáhlou čelistí

Prostitutky nemají žádnou svobodu ani práva. Většinou pocházejí z chudých poměrů, a tak patří konkrétní madam či pasákovi. Nesmějí chodit ven, ani si nechávat vlastní peníze. A to do té doby, než splatí své "dluhy". To trvá ve většině případů něco mezi jedním rokem až pěti lety. Poté se stanou nezávislými a mohou například konečně odmítnout zákazníka. Mohou rovněž odejít, ale vzhledem k tomu, jak na ně nahlíží většinová společnost, zde většinou zůstávají.

Další zajímavé fotogalerie Reflexu najdete zde >>>

Stykem s prostitutkami se Strauss-Kahn na kuplířství nepodílel, určil soud

Drogy a prostitutky zvýšily český HDP o 0,6 procenta

Započítáme drogy a prostituci. Britové si HDP vylepší až o pět procent

Autor: Martin Mrázek - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!