Nízkoenergetická Villa Dolní Měcholupy III zabydlena | E15.cz

Nízkoenergetická Villa Dolní Měcholupy III zabydlena

Společnost JRD dokončila výstavbu nízkoenergetického bytového domu o sedmi bytových jednotkách.

Společnost JRD má na svém kontě několik úspěšných projektů v Praze. Za dobu své existence již postavila 5 nízkoenergetických bytových domů. Za ten, který stojí ve Velké Chuchli, dokonce obdržela od Ministerstva životního prostředí ČR ocenění „Stavba s ekologickým přínosem pro rok 2005“. Několik posledních projektů vyrostlo právě v lokalitě Praha-Dolní Měcholupy. Výstavba nízkoenergetického bytového domu Villa Dolní Měcholupy III začala před necelým rokem a již v únoru přivítal tento dům své první obyvatele.

#####Umístění stavby

Při výstavbě každého nízkoenergetického domu hraje velkou roli jeho orientace na světové strany. Nejinak tomu je i u objektu Villa Dolní Měcholupy III. Společný vstup pro všechny obyvatele je ze severní strany a vjezd do garáží umístěných v polozapuštěném suterénu ze západní.

Všichni obyvatelé mohou využívat zahrádek, které k pozemku patří. Východní část je společná pro všechny, u jižní fasády jsou 3 privátní zahrady náležející k bytům v přízemí. Každý byt disponuje balkonem nebo lodžií, bytové jednotky v nejvyšších patrech se mohou pochlubit velkými terasami s kouzelným výhledem do okolí.

#####Standard vybavení

Při stavbě byl velký důraz kladen jak na komfort těch, kdo budou jednotlivé byty obývat, tak samozřejmě na splnění veškerých nízkoenergetických standardů. Obvodové stěny jsou mimořádně zateplené polystyrenem o tloušťce 160 a 140 mm, mezi jednotlivými byty jsou cihlové, zvukově- izolační zdi o tloušťce 250 mm.

Obyvatelé jistě ocení nadstandardně velká okna, která zvyšují komfort bydlení.

Příjemný je i vysoký standard vnitřního vybavení - např. bezpečnostní vstupní dveře s protipožární ochranou a tříbodovým zámkem, dřevěná eurookna s trojskly, dřevěná plovoucí podlaha v obývacím pokoji a laminátová v ložnici.

#####Rekuperace tepla

Ve všech bytech je aplikováno teplovzdušné vytápění s rekuperací tepla s 90% účinností. To v praxi znamená, že obyvatelé mohou vytápění věnovat minimální pozornost.

O vše se totiž postará vzduchotechnická jednotka a rekuperační výměník. Praktickou výhodou pro designově smýšlející zákazníky je absence jakýchkoli radiátorů či jiných topných těles. Ohřátý vzduch totiž do místností proudí malými průduchy (o velikosti asi 25 x 12 cm) v podlaze. Vzduch tak neustále cirkuluje, a tím je dosaženo konstantní teploty v celém bytě. Obrovskou předností je také přísun čerstvého vzduchu do bytu bez nutnosti větrání okny, a s tím související ztráty tepla.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!