Nízkoenergetické bydlení nedaleko Kladna | E15.cz

Nízkoenergetické bydlení nedaleko Kladna

V lokalitě Hřebeč u Kladna, vzdálené zhruba čtyři kilometry od tohoto středočeského města, vznikne pět rodinných domů. Developerem tohoto projektu je společnost Iridia, která se zaměřuje na nízkoenergetickou výstavbu.

Domy jsou zasazeny v zeleni a rozšiřují stávající zástavbu Hřebče, ne však v podobě satelitního městečka. Při navrhování domů se společnost nesoustředila pouze na spotřebu energií, stejně důležitá pro ni byla i estetická funkce domu, díky čemuž vznikly moderní domy s prvky lidové architektury navazující na ráz středočeské krajiny. Domy jsou postavené z moderního systému EUROPANEL, jehož hlavním stavebním prvkem je sendvičový samonosný panel skládající se ze statického pláště – dřevoštěpové desky OSB a izolačního jádra ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Tento materiál využívá konstrukčních kvalit přírodního řeziva a zároveň eliminuje jeho neduhy.

#####Dva typy rodinných domů

Projekt nabízí dva typy dvoupodlažních domů s užitnou plochou 141 a 160 metrů čtverečních. Komfortní bydlení umocňují rozlehlé zahrady, jejichž výměra je až 1100 metrů čtverečních. Domy se nacházejí na jižní stráni, první vzorový dům se právě dokončuje. Společnost IRIDIA s. r. o. působí na českém trhu od roku 1999 a její hlavní činností je výstavba nízkoenergetických domů na klíč s využitím stavebního systému EUROPANEL SYSTEMS.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!