Nová iniciativa ušetří náklady v oblasti nájmů | E15.cz

Nová iniciativa ušetří náklady v oblasti nájmů

V polovině září odstartovala nová iniciativa na pomoc snížení nákladů v oblasti komerčního nájmu, úspoře času a finančních prostředků. Projekt podporují mezinárodní realitní společnosti Jones Lang LaSalle, King Sturge a developerská společnost Quinlan Private Golub. Cílem je zdůraznit výjimečné příležitosti současného trhu a poukázat na možnosti úspor nákladů na nájemném v kancelářských prostorách.

Jeden aspekt této iniciativy, kterým je webová stránka (www.saverent.eu), předkládá různé modelové situace, které společnosti mohou prostudovat a následně z nich profitovat včetně stimulačních a finančních nástrojů pro přemístění společností. Tyto nástroje umožňují přestěhování nájemců do nových, vysoce kvalitních prostor i při nulových nákladech.

„Společnosti jsou v současné době upozorňovány a je jim doporučováno, aby se zabývaly střednědobými a dlouhodobými firemními strategiemi včetně požadavků na kancelářské prostory. Může to znít trochu nepohodlně vzhledem ke stávající situaci na trhu, ale to je důvod, proč developerské a realitní společnosti pracují společně velmi intenzivně, aby klientům a potenciálním nájemcům mohly nabídnout nájemní smlouvy ušité na míru, reflektující jejich požadavky,“ řekl Tewfik Sabongui, Managing Director, firmy Jones Lang LaSalle. Podle jeho slov někteří proaktivní developeři nabízejí velzajímavé bonusy, které umožňují přemístění společností prakticky zadarmo.

#####Možnosti k úsporám stále existují

Podle Evy Lovětínské z poradenské společnosti King Sturge stále existují možnosti, jak ušetřit na nájmu. To se týká jak současné nabídky kancelářských projektů, tak i připravovaných projektů. „Některé společnosti se smlouvám o budoucím pronájmu vyhýbají, ačkoli pro to nemají logické důvody. S uzavřenou budoucí nájemní smlouvou společnosti mohou například využít současných podmínek na trhu s dvouletým odkladem plnění,“ upozornila Eva Lovětínská. Pokud se prý podíváme na výhled trhu pro příští dva roky, může potenciální nedostatek nových komerčních prostor způsobit nárůst cen, z čehož vyplývá, že zajištění budoucího nájmu nyní zaručí příznivé podmínky a kvalitní kancelářské prostory v příštích letech. Nezávislý průzkum King Sturge a data z Prague Research Forum shrnují, že nabídka kancelářských prostor na konci II. čtvrtletí 2009 kategorie A a B v Praze dosahuje 2 614 000 metrů čtverečních.

#####Základní myšlenkou je úspora nájemného

Základní myšlenka webové stránky saverent.eu je jednoduchá – cílí na úsporu nájemného pro potenciální nájemce, jejich času a finančních prostředků, a to následujícím způsobem:

Úspora nájmu – tým SaveRent monitoruje dostupné prostory, možnosti pronájmu a rozumí potřebám potenciálních nájemců, kdy je jim schopen nabídnout různá řešení garantující jistotu a minimalizovat riziko dnešního trhu.

Úspora času – saverent.eu přináší četné odborné analýzy, což znamená, že relevantní analýzy trhu kancelářského sektoru jsou k dispozici na jednom místě.

Úspora peněz – toto je hlavní cíl iniciativy SaveRent. Tým SaveRent předloží klientům reálné možnosti na snížení nákladů pro přesídlení společnosti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!