Nové hodiny v Brně se nelíbí dvěma třetinám lidí | E15.cz

Nové hodiny v Brně se nelíbí dvěma třetinám lidí

Dušan Kütner
E15

Brněnská radnice to má nyní černé na bílém. Více než dvěma třetinám účastníků ankety pořádané magistrátem se nelíbí nová brněnská atrakce, moderní a netradiční hodinový stroj na náměstí Svobody.

Orloj si kvůli svému tvaru ihned po své zářijové instalaci vysloužil řadu nelichotivých označení – v lepším případě nábojnice či zapíchnutá bomba, v horším vibrátor nebo pánské přirození, což jsou ještě pouze ty publikovatelné.

O tom, že hodinový stroj nenechává Brňany v klidu svědčí i fakt, že ankety se zúčastnil rekordní počet lidí za posledních několik let, bylo jich více než 1100.

Hodinový stroj sochaře Oldřicha Rujbra a architekta Petra Kameníka za téměř 12 milionů korun se naopak líbí čtvrtině respondentů, sedm procent se nedokázalo rozhodnout.

Zhruba ve stejném poměru lidé odpověděli na otázku, zda orloj do kontextu náměstí zapadá. Lidé nejsou spokojení ani se způsobem, jak se na stroji odečítá čas, nesouhlas projevily čtyři pětiny z nich. Více než polovina lidí míní, že objekt náměstí oživil, byť pro část z nich v negativním slova smyslu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!