Nové služby ze zahraničí mají rozhýbat trh s byty | E15.cz

Nové služby ze zahraničí mají rozhýbat trh s byty

V Česku se objevily dvě nové služby, které mají na základě receptů osvědčených v zahraničí rozhýbat ospalý trh s byty. Zatímco tuzemská společnost Floorplans získala od britské firmy Making Plans výhradní licenci na vytváření půdorysů šitých na míru, společnost Bonus Group na základě licence od britské Residence Visage nabízí nově úpravu nemovitostí před prodejem tak, aby byly atraktivnější.

„Dosud se půdorysy u starších nemovitostí objevovaly na českém trhu jen sporadicky. Hlavní myšlenkou naší společnosti je, aby realitní kanceláře poskytovaly půdorysy ke všem svým nemovitostem, aby klient dostával úplné a pravdivé informace,“ řekl majitel Floorplans Miroslav Křivánek. Tržní potenciál ale podle něj má i vytváření půdorysů například pro kanceláře a další nebytové prostory.

Hlavní výhodou nové služby má být proti dosavadní tuzemské konkurenci jednoduchost, přehlednost a výrazně nižší cena zhotovených půdorysů. V nabídkách tuzemských realitních portálů je podle Křivánka asi 200 000 nemovitostí, Floorplans chce v prvním roce získat zakázky zhruba na 10 000 plánků.

Ze zahraničních zkušeností vychází také tuzemská Residence Visage ze skupiny Bonus. „Nestavíme na zelené louce, ale přinášíme službu, která v Británii a USA funguje již řadu let. Vycházíme z poznatku, že přes 90 procent lidí si nedokáže představit, jak by vypadal prázdný byt zařízený,“ uvedla projektová manažerka Residence Visage Jana Rybínová. Společnost bude mimo jiné od letošního podzimu půjčovat nábytek a bytové doplňky, které mají byt zatraktivnit. Residence Visage kromě Prahy a středních Čech působí už také na Moravě. Podobný záběr mají v současnosti také zhotovitelé půdorysů z Floorplans. Obě firmy chtějí též postupně expandovat na Slovensko.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!