Novinky z bazénu: atrakce budou | E15.cz

Novinky z bazénu: atrakce budou

Město hledá při rekonstrukci bazénu úspory. Otazník visí nad wellness centrem.

Bazén bez aqaparkových atrakcí? I to byla jedna z cest, kterou se mohla ubírat rekonstrukce pardubického plaveckého areálu. Sedmičce se podařilo zjistit, že atrakce v bazénu přece jen budou. Lidé se mohou těšit na vodní radovánky.

Rekonstrukce plaveckého areálu byla už před volbami velkým tématem. Žádný ze současných lídrů města si nepřál jeho modernizaci v takovém rozsahu, o jakém rozhodlo předcházející vedení radnice.
„Z projektu by se daly určitě vyhodit čistě aquaparkové atrakce. Za těmi si lidé mohou dojet do sousedního Hradce,“ tvrdil nový náměstek primátorky František Brendl.

Jenže teď už je vše jinak. Rekonstrukce začala v září a v současné době jsou v plném proudu demoliční práce. A stejně rychle, jak dělníci boří stěny bazénu, berou za své i plány politiků. „Musím po prostudování říct, že je vidět, že projekt má hlavu a patu a je koncipovaný systémově. Není to aquapark v plném smyslu. Je to pouze sportovní areál s prvky aquaparku. Vypustit aquapark jde jenom na papíře, areál by pak ztratil smysl,“ říká nyní Brendl.

Welness za 50 milionů

Zatímco vodní atrakce mohou už na začátku roku 2012 přivítat první návštěvníky, nejistou budoucnost má připravované welness centrum. Nový objekt s vířivkami, saunami a dalšími možnostmi pro regeneraci by podle zjištění Sedmičky mohl kvůli úsporám z projektu vypadnout.

Celá rekonstrukce by tak vyšla mnohem levněji. „Nevím, jestli to stojí za to, ale areál se bez welness postavit dá. Ušetří se tak přibližně 50 milionů korun,“ říká technický náměstek Městského rozvojového fondu Alfréd Mede. Ten byl také jedním z těch, kteří na magistrátu projekt schválili. O welness centrum stojí. „Když se to nepostaví teď, tak už se to podle mě nikdy nedobuduje a byla by to chyba. Welness má sloužit především starším lidem. Je navržené tak, aby mohli absolvovat různé procedury,” tvrdí Mede.

Vedení města se rozhodlo sestavit tým lidí, který projde celou zakázku a předloží varianty, jak ušetřit. A první výsledky hovoří o tom, že položkový rozpočet úspory nabídne

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!