Nový most unese i těžká auta | E15.cz

Nový most unese i těžká auta

Přes řeku Jizeru bude už příští rok stát nová, padesát metrů dlouhá konstrukce. Spojí Mladou Boleslav s příměstskou částí Čejetice.

Na dvouproudý most se obyvatelé těší. „Projet přes řeku ráno v dopravní špičce, nebo odpoledne, kdy končí Škodovka, je obtížné. Vyřešit to může jen široké přemostění,“ říká Pavel Novák z Čejetic.

Projekt podporuje Škoda

Stavbu potřebuje i společnost Škoda Auto. Povede k jejímu Technologickému centru a unese auta těžší než šestnáct tun. Firma se proto na přípravě projektu podílí. Nový most s cyklostezkou a chodníkem vyroste vedle nynějšího směrem po proudu řeky. Starou konstrukci dělníci rozmontují.
Na stomilionovou investici se vedení města podařilo získat státní dotaci pětasedmdesát milionů korun. Čtvrtinu přidá samo.
„Už máme hotovou studii,“ řekla mluvčí magistrátu Hana Koišová. Dělníci zahájí práce příští rok. Současné přemostění dosluhuje.

Provizorní most končí

Jednoproudé provizorní přemostění dávno nevyhovuje. Denně po něm projede kolem tří tisíc aut. „Když se koncem osmdesátých let prolomil původní most, vznikl jen dočasný. Železný s jedním pruhem,“ řekl vedoucí silničního hospodářství boleslavské radnice Pavel Knespl. Oprava zrezivělých piliřů tehdy stála osm milionů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!