Nový projekt bydlení v anglické zahradě | E15.cz

Nový projekt bydlení v anglické zahradě

Developerská společnost BOZNER obdržela stavební povolení pro projekt výstavby unikátního obytného komplexu. Jedná se o projekt Kajetánka, jehož součástí bude přetvoření stávajícího parku na park v anglickém stylu, rekonstrukce dvou památkově chráněných budov ze 17. a 18. století a výstavba výjimečného obytného komplexu zasazeného právě do prostoru zrekultivovaného parku.

Vznikne tak unikátní projekt kvalitního bydlení v luxusní lokalitě Prahy 6-Břevnova, avšak v ničím nerušeném soukromí bohaté zeleně. Současná podoba parku s jezírkem se zásadně změní, budou zrekonstruovány dva vzácné barokní objekty – zámeček a oranžerie, které svým kulturním dědictvím a historií sahají až do 17. a 18. století a dotvářejí charisma tohoto místa. Současně bude postaveno přibližně 145 bytů v nových bytových domech. Na projektu se kromě společnosti BOZNER s. r. o. spolupodílejí Lapid Capital Venture Ltd a Quinlan Private, kterými je vlastněna, architektem projektu je úspěšný pražský ateliér LOXIA a. s. Financování projektu bude zajišťovat Česká spořitelna. Majitel projektu také provede rekonstrukci chodníků a silnic v okolí areálu v ulicích Radimova a Na Petynce. V ulici Na Petynce bude zachováno 36 parkovacích míst pro veřejnost. Po dokončení všech prací se většina zrekonstruovaného parku o ploše 28 520 m2, včetně zámečku, stane majetkem Městské části Praha 6.

#####Hotovo má být za dva roky

„Po splnění všech administrativních podmínek jsme dospěli do fáze, kdy bude možné realizaci obytného komplexu Kajetánka zahájit. Klientům nabídneme nové byty o různých velikostech až do kategorie Penthouse, a to se zahrádkami, terasami nebo balkony. Pro nejnáročnější klientelu bude k dispozici zrenovovaný prostor historického objektu oranžerie. Klademe vysoký důraz na kvalitu stavebních materiálů i precizní provedení stavebních prací,“ říká zástupkyně společnosti BOZNER Andrea Straube. Podle jejích slov by se už v létě mohly začít budovat přeložky inženýrských sítí, hotovo by mělo být na konci roku 2011. Budoucí klienti si budou moci vybírat z celkem 145 bytů v kategoriích Garden, Classic a případně Penthouse s plochami od zhruba od 50 do 219 m2. Všechny byty mají terasu nebo balkon s výhledem do parku a na Prahu, z apartmánů Penthouse bude výhled na Pražský hrad. Součástí některých bytů přilehlých k terénu je část zahrady. Všechny byty budou vybaveny francouzskými okny, která umožní optické propojení soukromí bytů s uklidňujícím okolím přilehlé zeleně, a dále moderními vymoženostmi včetně venkovních okenních rolet a přípravy na instalaci klimatizace. Součástí bydlení se stane 185 podzemních parkovacích stání a sklepní kóje.

#####Park čeká náročná obnova

Památkově chráněné objekty Kajetánka a přilehlý park, nacházející se v katastrálním území Praha-Břevnov, se tak po letech chátrání dočkají obnovy. Park, který se rozkládá na pozemku mezi ulicemi Radimova a Na Petynce v pražském Břevnově, bude obnoven ve spolupráci se Státním ústavem památkové péče. V rámci revitalizace dojde k odstranění náletových dřevin a vykácení přesně označených starých a nemocných stromů. Snahou je zachovat co největší množství původní zdravé zeleně, která bude společně s novými rostlinami, altánkem a labyrintem tvořit funkční relaxační zónu. V souladu s tímto konceptem dojde také k sanaci stávajícího jezírka, které bude tvořit významný přírodní prvek budoucího anglického parku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!