Nuselský most přemalují umělci ve stylu graffiti | E15.cz

Nuselský most přemalují umělci ve stylu graffiti

Výjimečnou mostní stavbu z konce 70. let 20. století - Nuselský most - čeká velká a barevná změna. Náročná betonová konstrukce dlouhá 485 metrů, která se tyčí nad Nuselským údolím a spojuje Karlov s Pankrácem, se stane malířskou plochou pro 12 českých a zahraničních umělců. Oznámila to společnost Taktum.

Osm pilířů vysokých až 42 metrů je prostorovou a obsahovou výzvou známým autorům velkoformátových maleb tzv. street artu. V září se na mostní konstrukci vystřídají umělci známí pod přízvisky Tron, Pasta Oner, Point, Obic & Geno, Xdog, Horfe a Zedz (pilíře) a Erab, Derk, Gyzmo a Zeb One (nosníky) a promění kontroverzní stavbu ve svébytnou „mostní galerii“. Společným tématem bude autorům „duální princip“ daný vlastním charakterem mostu - pilíře jsou vždy po dvou. Stejně tak most stále symbolizuje nejvyšší z protikladů lidského světa - dualitu života a smrti.

„Praha se tímto projektem začleňuje mezi světové metropole, které podporují moderní streetartové umění. Dáváme prostor mladým umělcům, kteří přemění fádní šeď Nuselského mostu v nevšední podívanou,“ říká radní hlavního města Prahy Aleksandra Udženija. „Věřím, že pokud mladým lidem vymezíme zajímavá místa pro tvorbu, eliminujeme ničení fasád nechtěnými malbami,“ dodává.

Na akci NUSELÁK aka GRAFFITI BRIDGE na počátku října naváže mezinárodní výstava graffiti a street artu „Městem posedlí“ v Městské knihovně Galerie hlavního města Prahy, jíž se zúčastní také autoři z NUSELÁKU. NUSELÁK aka GRAFFITI BRIDGE se koná za podpory hlavního města Prahy a pod záštitou radní hlavního města Prahy Aleksandry Udženija. Autorem koncepce je Jan Kaláb, pořadatelem Taktum.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!