Nymburk přiveze basketbalovou show | E15.cz

Nymburk přiveze basketbalovou show

Jan Hrabal

Opět po roce uvidí pardubická ČEZ Arena špičkový evropský basketbal. Nymburk tady zase bude hrát evropský pohár. Přiláká opět několikatisícové návštěvy?

Nehrají v odpovídající hale pro mezinárodní soutěže, a tak zase zavítají do Pardubic.
Basketbalisté Nymburka věří, že v letošním ročníku Eurocupu se jim podaří postoupit ze skupiny hlavně díky domácím zápasům. A spoléhají se na podporu fanoušků v pardubickém azylu.
„Očekáváme těžký boj v každém zápase, vydáme ale ze sebe vše, abychom se umístili na jednom z postupových míst,“ vyhlašuje asistent generálního manažera nymburského klubu Jiří Zídek.
Středočeši by na evropské scéně rádi dosáhli na lepší výsledek oproti posledním dvěma sezonám. „O postup do další fáze jsme přišli vždy o jeden koš, proto je letošním cílem dostat se dál,“ tvrdí bývalý úspěšný basketbalista se zkušenostmi ze zámořské NBA.

Nymburk hraje v Eurocupu už potřetí

Český mistr se v Eurocupu (či jeho předchůdci ULEB Cupu) představuje potřetí za sebou. V tomto směru je jediným konkurenceschopným klubem u nás. Při své premiéře se probojoval do play-off, v jehož prvním kole prohrál o jeden koš s polským Zhořelcem, v minulé sezoně mu postup ze základní skupiny unikl v samotném závěru napínavého zápasu se srbským Hemofarmem Vršac.

Papírově vypadá nymburská skupina H hratelně. Český mistr se v ní vyhne největším favoritům, ti byli nalosováni jinam. Nejvýše postaveným klubem ze základní skupiny H je lotyšský mistr BK Ventspils. Ze třetího koše k nim byl přilosován italský Pallacanestro Lauretana Biella, skupinu doplňuje německý Brose Baskets Bamberg.
„Tak jako v předchozích letech jsou všechny participující se týmy velmi silné. Je předčasné dělat jakékoliv odhady, všechny čtyři týmy jsou kvalitní a je těžké říci, kdo by mohli být favorité,“ konstatuje Jiří Zídek.
Skupina H se skutečně jeví jako jednoduchá. „To já rozhodně říci nemůžu. Jména soupeřů asi nezní dostatečně vznešeně, ale všechno jsou to kvalitní a zkušené týmy. Musíme sehnat co nejvíce informací o nich a pořádně se připravit,“ tvrdí nymburský kouč Muli Katzurin.
„Na papíře působí naše skupina hezky, oproti všem ostatním vypadá nejhratelnější. Soupeře však příliš neznám, to může být velmi ošidné,“ říká nymburské křídlo Radim Nečas.
„Skupina mi přijde ve srovnání s ostatními nejsnadnější. Velcí favorité byli nalosováni jinde. Nakonec to může být těžší, než si teď myslíme,“ tvrdí pivot Petr Benda.
Nymburk si svou premiéru v letošním ročníku Eurocupu odbude 24. listopadu v Itálii, pak jej čekají dva zápasy v domácím prostředí. Do další fáze soutěže postupují z každé skupiny dva nejlepší týmy.

Autor: Jan Hrabal
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!