Nymburk v krizi, Kolín stoupá | E15.cz

Nymburk v krizi, Kolín stoupá

Aleš Kubelka

Zatímco hokejistům Kolína i Kutné Hory se ve druhé lize daří, Nymburk prochází těžkou krizí.

Druhá hokejová liga už na své ruletě odtočila tři desítky zápasů. Ve vyrovnané tabulce si ze zástupců Polabí nejlépe vedou Sršni z Kutné Hory. Daří se i Kolínu, naopak Nymburk se pořadím propadá níž a níž.

Kolínští hokejisté po několika nezdarech z konce minulého roku zvedají hlavy. Série čtyř výher je katapultovala z ostudného posledního místa na pátou příčku tabulky, pouhý bod za Kutnou Horu (stav před středečními zápasy, které se hrály po uzávěrce vydání).

Příčina zlepšených výkonů je prozaická. „V prosinci jsme měli spoustu zraněných či nemocných hráčů, nastupovali jsme dokonce jen se třemi obránci. Na začátku ledna se však marodka postupně vyprázdnila, což se pozitivně promítlo i do výsledků,“ řekl trenér Kozlů Stanislav Bednář.

Sršni ukazují žihadla

Ještě lépe si počínají hokejisté Kutné Hory. Po vánoční pauze hrají v nevídané pohodě. Po domácí výhře nad Benešovem obrali v derby o tři body i Nymburk.

Byť v neděli Sršni překvapivě podlehli Pelhřimovu 3:6, i tak drží skvělé čtvrté místo. „Je super, že se nám daří, je za tím hlavně kus práce trenéra Karla Dvořáka. Tabulka je však vyrovnaná, musíme být stále ve střehu,“ uvedl útočník Petr Hemský, bratr slavnějšího Aleše, aktuálně zraněné hvězdy zámořské NHL. Sršni se také mohou opřít o báječné fanoušky, kteří s klubem cestují i na venkovní zápasy.

Zato v Nymburce moc důvodů ke spokojenosti nemají. Z posledních devíti zápasů vyhráli jediný, v sobotu navíc utrpěli výprask v Benešově, kde prohráli 5:11.

V tabulce tak klesli mimo pozice zaručující účast v play-off. Děravá je hlavně nymburská obrana, průměr přes pět inkasovaných branek na zápas je alarmující.

Autor: Aleš Kubelka
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!