Nymburk v Lotyšsku stvrdil postup | E15.cz

Nymburk v Lotyšsku stvrdil postup

Aleš Kubelka

Basketbalisté Nymburka zvládli důležitý krok a dočkali se historického postupu do osmifinále Eurocupu.

Basketbalisté Nymburka dosáhli největšího úspěchu v historii klubu. V posledním duelu základní skupiny vyhráli v lotyšském Ventspilsu 85:59 a postoupili mezi šestnáct nejlepších týmů Eurocupu.

Poslední krok bývá často nejtěžší. Nymburku však cestu ke kýženému postupu soupeř hodně usnadnil. Polabané utekli už v prvních sedmi minutách na desetibodový rozdíl a Lotyši ani po zbytek zápasu nedokázali vzdorovat. Středočeši postoupili z prvního místa, druhý skončil německý Bamberg.

Základ postupu do osmifinále položili svěřenci trenéra Muliho Katzurina už před týdnem. V pardubické ČEZ Aréně deklasovali italskou Biellu čtyřiadvacetibodovým rozdílem.

„Hráli jsme proti dobrému celku, ale donutili jsme ho, aby vypadal jako špatný tým. Po dvou prohrách v lize jsme se rozhodli odsunout vzpomínky na vedlejší kolej a soustředit se jen na tento zápas,“ radoval se po důležité výhře Katzurin.

Nymburk nyní čeká dalších šest zápasů ve čtyřčlenné skupině. Za soupeře bude mít turecký Telekom Ankara, srbskou Crvenu Zvezdu Bělehrad a španělský celek Gran Canaria. První dva týmy postoupí do čtvrtfinále, které se hraje vyřazovacím způsobem. První duel je na programu 26. ledna.

V lize je to trápení

Zatímco evropský pohár dělá fanouškům českých mistrů radost, v lize Nymburští tápou. Prohrát třikrát po sobě? Pro šestinásobné šampiony něco nemyslitelného. Vždyť minulou sezonu prošli Mattoni NBL jako nůž máslem a prohráli jediné utkání.

Vše začalo drtivou prohrou v Prostějově, poté následovaly další dvě porážky na půdě Pardubic a Nového Jičína.

„V Prostějově jsme totálně selhali, v Pardubicích se na nás v první půli tato prohra asi trochu podepsala a v Novém Jičíně je vyhrát vždy přetěžké,“ komentoval výpadky nymburský kapitán Ladislav Sokolovský.

„Je to pro nás něco nového. Teď se ukáže týmové jádro,“ dodal jeho spoluhráč Radek Nečas.
V sobotu čeká Nymburk ligový duel v Opavě.

Autor: Aleš Kubelka