O byty v Perle Jizery je velký zájem | E15.cz

O byty v Perle Jizery je velký zájem

Zájem o byty v bytovém domě Perla Jizery, jehož stavba se připravuje v horském údolí v Jizerských horách v katastru obce Josefův Důl, překvapil i samotné investory projektu.

Za první týden se prodalo pět apartmánů z celkem sedmatřiceti. „Projekt zaujal potenciální zákazníky mimo jiné svou jedinečností a neopakovatelností. V území chráněné krajinné oblasti se podobných příležitostí mnoho opakovat nebude,“ říká Maxim Sačok, jednatel a spoluvlastník společnosti MTM Invest, která projekt realizuje. Bytový dům Perla Jizery bude vystavěn v horském údolí na břehu říčky Kamenice, v těsném sousedství stejnojmenného horského hotelu. V současné době projektanti se stavebními firmami zvažují změnu stavebních materiálů, aby bylo dosaženo lepších tepelněizolačních vlastností objektu. Souběžně se dokončuje projekt využití tepelných čerpadel k vytápění.

„Bereme v úvahu, že ceny energie budou stoupat. Proto chceme postavit dům tak, aby bydlení v něm bylo úspornější,“ dodává Sačok.

Zvláštností projektu je několik přízemních apartmánů s vlastními vchody a předzahrádkou. „Projednáváme nyní změnu zápisu do katastrální mapy, aby předzahrádky měly vlastní katastrální číslo a staly se součástí soukromě vlastněných bytů. K této změně nás vedl zájem klientů,“ vysvětluje zástupce investora. Výstavba bytového domu Perla Jizery byla zahájena koncem července, kolaudace a předání bytů vlastníkům je plánováno na prosinec příštího roku.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!