O bývalé sídlo LVT v Liberci není zájem, cena je příliš vysoká | E15.cz

O bývalé sídlo LVT v Liberci není zájem, cena je příliš vysoká

O bývalé sídlo Libereckých výstavních trhů (LVT) není zájem, secesní vilu na Masarykově třídě si žádný potenciální kupec prohlédnout nepřišel. Vila se bude prodávat v elektronické aukci příští týden na portálu Eurodražby.cz. Město chce za vilu nejméně 16,506 milionu korun.

„Už odhad podle mého názoru neodpovídá tržní hodnotě budovy, a pokud by odpovídal, tak je dražba špatně - vyvolávací cena nemůže být 105 procent znaleckého posudku,“ uvedl zástupce dražebníka Jan Vamberský. Vila podle něj není v dobrém stavu a bude potřebovat milionové investice. „Kdybychom hodnotu odhadovali my, byla by cena někde mezi deseti a 12 miliony a vyvolávací cena by byla někde na polovině,“ dodal. Je přesvědčen o tom, že v takovém případě by akce přilákala dost zájemců. Za současných podmínek se podle něj ale objekt zřejmě prodat nepodaří.

Čtyřpodlažní objekt s řadou zachovaných secesních interiérových prvků s pozemkem o rozloze bezmála 2500 čtverečních metrů se město snaží prodat už delší dobu. Vilu radnice nabízela ve veřejné soutěži, žádný zájemce ochotný zaplatit 16,506 milionu korun se ale nenašel. Vedení města chtělo vilu nabídnout o čtvrtinu levněji, zastupitelé ale nesouhlasili a do dražby poslali dům s původní cenou. Dražba se uskuteční ve čtvrtek 29. listopadu, zájemce se musí zaregistrovat a složit kauci 300 000 korun. Minimální příhoz byl stanoven na 50 000 Kč.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!