Občanský zákoník užitečnou pomůckou | E15.cz

Občanský zákoník užitečnou pomůckou

Přijetí nového, rekodifikovaného občanského zákoníku je v nedohlednu. Zcela relevantní a dlouhodobě použitelné jsou proto publikace vycházející z platného znění této klíčové právní úpravy.

Patří k nim rovněž dvoudílný Komentář k občanskému zákoníku, který pro nakladatelství C. H. BECK připravil tým zkušených autorů v čele s profesorem Jiřím Švestkou.

Dvoudílný komentář k občanskému zákoníku je rozsáhlým dílem, přinášejícím odborný rozklad a výklad ke všem občanskoprávním ustanovením včetně nejčerstvější judikatury. Systematické členění, výborná orientace a v neposlední řadě také srozumitelný, racionální jazyk jsou předpoklady toho, aby se občanský zákoník I + II - Komentář stal užitečnou pomůckou nejen pro advokáty a odbornou veřejnost. V tomto ohledu publikace odpovídá podobně laděným titulům v anglosaském světě, které jsou nedílnou součástí každé rodinné knihovny.

„I neprávník může v tomto titulu poměrně rychle pochopit výklad a souvislosti složitého zákonného textu. Strohý zákonný text je popsán a rozebrán, jsou dány příklady a odkazy na praktickou aplikaci,“ říká vlivný pražský advokát Gabriel Achour. „V tomto díle lze pochopit i běžné záležitosti života, jako jsou například vlastnictví nemovitostí, formality smluv nebo dědění.

Jde o velmi praktické věci.“ Publikace OBČANSKÝ ZÁKONÍK I + II - KOMENTÁŘ po vzoru komentářů vydávaných ve vyspělých západních soukromoprávních systémech důsledně spojuje řešení problémů každodenní praxe s teoretickými východisky a představuje tak v České republice dosud nejrozsáhlejší dílo v této oblasti.

V publikaci není složité nalézt kvalifikované informace a možnosti řešení problémů v nejrůznějších životních situacích - jako manželů a rodičů, vlastníků a spoluvlastníků, věřitelů a dlužníků, spotřebitelů, pronajímatelů, nájemců, dědiců apod.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!