Obchodní soud v Paříži schválil plán na záchranu developera Orco | E15.cz

Obchodní soud v Paříži schválil plán na záchranu developera Orco

Obchodní soud v Paříži schválil záchranný plán developerské společnosti Orco, který zahrnuje splacení dluhu firmy během příštích deseti let. Zároveň končí ochrana před věřiteli.

Plán na restrukturalizaci dluhu firmy nedávno opakovaně zamítli držitelé dluhopisů Orka. Developer tvrdí, že po schválení plánu soudem splatí všechny uznané pohledávky během příštích deseti let. Celkové závazky Orka dosahovaly na konci loňského roku 1,97 miliardy eur, tedy podle aktuálního kurzu asi 50,8 miliardy korun.

V letech 2014 až 2016 chce Orco dál prodávat aktiva a snižovat investice. Současně ale počítá se zahájením svého strategického projektu v Praze-Bubnech. Tam chce společnost vybudovat za desítky miliard korun rozsáhlý komplex kanceláří, bytů a obchodů. Ve třetí závěrečné fázi Orco plánuje s prodejem aktiv pořízených v minulých letech. Akcie Orka na pražské burze reagovaly na zprávu o schválení plánu růstem kolem 7,5 procenta. Firma měla loni ztrátu 250,6 milionu eur a její tržby klesly o 16 procent na 251 milionů eur.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!