Obdivovali i Tleskačovo kolo | E15.cz

Obdivovali i Tleskačovo kolo

Když se v předchozích sedmi letech na mladoboleslavském letišti konala přehlídka historické techniky, a to nejen letecké, ale také pozemní pro vojenské i civilní účely, pokaždé přišlo kolem čtyř tisíc lidí.

Minulou sobotu, i když pořadatelé o poznání skromnější ukázku letadel spojili s hudebním programem, přišla jen tisícovka lidí.
Sedm přehlídek historické techniky na mladoboleslavském letišti organizoval Vladimír Handlík, iniciátor výroby repliky letadla prvního boleslavského aviatika Metoděje Vlacha a po něm pojmenovaném nadačním fondu.

Handlík: malá propagace

„Účast byla menší, ale jako tragédii bych to neviděl,“ prohlásil Handlík diplomaticky. Letos pouze zabezpečoval výstavu letadel, nikoliv celou akci. Vycházeje ze svých zkušeností, označil propagaci letošní akce za slabou.

Náměstek viní média

Hlavní pořadatelem byl Magistrát města Mladá Boleslav.
„Určitě jsme nespokojení s tak malou účastí,“ přiznal rozčarování náměstek primátora Jan Smutný.
„Přestože jsme akci včas prezentovali na pravidelné tiskové konferenci magistrátu, média nám tentokrát nepomohla,“ dodal Smutný. Na pódiu postaveném na kraji letišní travnaté plochy se v sobotním programu vystřídaly hudební skupiny hodně rozličných žánrů: Maxim Turbulenc, Pohoda, Plavci, Visací zámek, Děda Mládek Illegal Band a Motorband.

Zájem byl o repliky

Zájemci o současnou i historickou leteckou techniku okukovali například repliku letadla prvního boleslavského aviatika Metoděje Vlacha nebo létajícího kola Jana Tleskače. Vedle starobylých typů nechyběly současné akrobatické letouny, bezmotorové kluzáky a ultralehká letadla. Kdo zatoužil opustit pevnou zem, měl šanci. Dvacetiminutový vyhlídkový let stál šest set korun.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!