Období poklesu cen nemovitostí pomalu končí | E15.cz

Období poklesu cen nemovitostí pomalu končí

Často se ozývají hlasy, že je takzvaná realitní krize u konce. Podle jednatele společnosti EVROPA realitní kancelář Michala Macka je krize silné slovo a nelze tak nazývat pokles cen některých nemovitostí. „Je ovšem pravdou, že období, kdy ceny nemovitostí klesaly, pomalu končí,“ říká.

Podle čeho soudíte, že na rezidenčním trhu nastává změna trendu z posledních měsíců?

Pokud pracujete v realitní kanceláři, která má své pobočky po celé České republice, je pro vás poměrně jednoduché sledovat vývoj cen i zájem o nemovitosti. U každého typu nemovitosti máme velmi přesné statistické údaje a již nyní je vidět podstatně větší zájem o některé typy. Od jara letošního roku se ve srovnání s loňským rokem počet prohlídek nemovitostí soustavně zvyšuje, zároveň opět klesá počet neprodaných nemovitostí.

Který typ nemovitostí takzvaná krize nepostihla a naopak?

Ceny pozemků i tento rok stále stoupají a ani v minulém roce nebyl znát u pozemků žádný pokles, spíše naopak. Na druhou stranu ceny panelových bytů v méně atraktivních lokalitách stále klesají a předpokládá se, že tomu tak bude i nadále. Neznamená to však, že klesají ceny u všech panelových bytů. Jsou i kvalitní lokality, kde se jejich ceny stále drží.

Jsou reality pro mě i nyní bezpečnou investicí?

Ano, investice do realit byla, je a bude jednou z nejbezpečnějších investic. Toto vám mohou potvrdit desítky a stovky našich dlouhodobě spokojených klientů.

V nabídce máte mnoho nových developerských projektů, jak je získáváte?

Developerské společnosti vypisují výběrová řízení nebo nás oslovují přímo. Největším důvodem, pro který si nás developerské firmy vybírají, je to, že opravdu prodáváme i v této době. Dalšími důvody jsou ceny našich služeb, velmi obsáhlý marketing a v neposlední řadě profesionální tým celé společnosti od makléřů, asistentek, právních zástupců přímo v našich kancelářích po znalce nemovitostí atd.

Jaké projekty nabízíte?

Naším zaměřením jsou menší a středně velké projekty od 10 do 120 bytů v jednom projektu za rok. Na takové projekty máme v každé pobočce připravený zkušený tým. Developerům se nevyplatí budovat vlastní realitní kancelář ani nedisponují takovými zkušenostmi s prodejem jako my, proto nás vyhledávají.

Pokud chci prodat byt a nevím za kolik, vy mi poradíte?

Ano, bezplatné poradenství včetně tržního odhadu je naší specialitou. Stačí kontaktovat jakoukoli naši pobočku a my pro vás zdarma a zcela nezávazně zhotovíme tržní odhad.

Je možné prodat i zadluženou nemovitost?

Ano, toto je nyní velice častá žádost. S podobnými případy máme bohaté zkušenosti.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!