Oblékli závoje a rozvlnili břicha | E15.cz

Oblékli závoje a rozvlnili břicha

„Zavrťte pořádně tím zadkem! No, vida, to je ono!“ Redaktoři Sedmičky se zapsali do kurzu břišních tanců.

Přičichnout si k atmosféře východních zemí, trochu se protáhnout a něco se přiučit? Proč by ne. Na lekci břišních tanců se oba těšíme. Když ale vstupujeme do šaten v hradeckém fitness centru, humor nás pomalu opouští. Navlékneme na sebe pestré šátky s chřestícími plíšky kolem boků, vzdušné průsvitné nohavice a závoje přes ramena. Naše hodina pravdy nastala.

Zatnout levou půlku

V prostorné hale s jednou stěnou obloženou zrcadly nás vítá orientální tanečnice Dana Lomozová z Českých Budějovic. Představuje se jako Dalal. „To v překladu znamená Ta, která má být hýčkaná,“ vysvětluje. Ještě ani nedomluvila a už nás rovná do pozic. Chtěli jsme rychlokurz, máme ho mít, šeptáme si.
Jako první se máme naučit krouživé pohyby pánví. Oba nás ale trápí trochu jiné starosti. Nezvyklé oblečení škrábe a svědí, řinčení penízků u pasu nám leze na nervy. Zatímco se ošíváme a upravujeme, Dalal vypráví o tom, jak jsou břišní tance vynikající relaxací. Pro ženy nepochybně. Pustí hudbu a za chvíli už zdatně kroužíme pánvemi. Nezdá se to být tak těžké, ale jsme teprve na začátku a netušíme, co všechno nás ještě čeká. Orientální tanečnice před zrcadlem najednou změní pózu a začne prudce házet pánví dopředu. „Tohle by vám, pánové, mělo jít,“ směje se. A taky že jde. Na řadě je teď první ze tří tanců, abychom si procvičili vše, co jsme se zatím stihli naučit. Motáme se a kroutíme a pot teče. Ale tanec úspěšně zvládáme. Pokud jsme čekali, za odměnu pár minut na oddych, spletli jsme se.
„Teď procvičíme hrudník,“ určuje Dalal. Zjišťujeme, jak těžké je hýbat a kroužit hrudníkem, aniž by se pohnula jakákoliv jiná část těla. „Já teda nevím, jestli na vás můžu sahat, můžu?“ ptá se tanečnice, a aniž by čekala na odpověď, píchne mě nataženým prstem do hrudníku, abych se srovnal. Zprudka vydechnu. Vzpřímená pozice je přesně to, čeho chtěla docílit. Trápení lenivých těl ještě zdaleka není konec.
Po druhém cvičném tanci začínáme pracovat na svých nohou. Divíme se, jak dlouho vydrží Dalal stát na špičkách. Nevím, jak Pepu, ale mě po minutě bere křeč do prstů. Ale snad každá křeč je lepší než to, co přijde na závěr. „Teď natahujte nohy. Pořádně, tak, zkuste zatnout levou půlku zadku, půjde vám to líp,“ radí éterická žena. Zatínáme. Půlky i zuby.
Nakonec nás čeká milé překvapení. Místo posledního tance na procvičení nám své umění předvádí sama lektorka. Konečně vidíme, jak má správný břišní tanec vypadat. Uznáváme, že naše pochybné kreace mají do břišního umění daleko. Vystoupení končí. Tleskáme a jsme rádi, že se můžeme vrátit zpátky k obrazovkám počítačů. Cviky na domácí procvičování od Dalal s díky odmítáme.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!