Ocelový muž má opět stejné jméno | E15.cz

Ocelový muž má opět stejné jméno

Tvrdé svaly a maximální kondice. To jsou základní předpoklady pro zájemce o Ocelového muže.

Žebrácký Sokol hostil závěrečný podnik seriálu Ocelový muž. V silově-atletikém pětiboji se tentokrát představilo několik desítek mužů i žen. „Mě se podařilo před jedenácti lety Ocelové závody založit. Již osmým rokem pořádáme Karlosův Pohár, což je neoficiální mistrovství České republiky a musím říct, že za tu dobu jsme udělali ohromný skok dopředu,“ uvedl před závodem hlavní organizátor a zakladatel Ocelového muže Karel Vydra.
Že se jsou závody stále více atraktivní dokazuje i fakt, že se podnik každoročně pořádá již ve čtyřech velkých městech a zazávodit si přijíždějí i borci ze zahraničí. „ Soutěž se opravdu začíná rozšiřovat, takže z naší strany je to maximální spokojenost a už teď plánujeme průběh dalšího ročníku,“ spokojeně popsal hlavní organizátor podniku Karel Vydra.
Fyzicky náročný pětiboj odstartují tři silové disciplíny jako jsou benchpress, shyby na hrazdě a leh sedy. Poté musí ještě závodníci uběhnout pětikilometrovou trať a v závěru překonat čtyřicet kilometrů na kole. „Musíte opravdu tvrdě trénovat. Já závodím ještě v triatlonu a tak mám zhruba šest tréninků týdně,“ prozradil svůj recept držitel absolutního ocelového muže v posledních třech letech Josef Křivánek. Ten samý muž dokázal zvítězit i v závěrečném závodu v Žebráku a stal se čtvrtým roke m po sobě král Ocelového muže. „Závodíte především sami se sebou“ dodává na závěr vítěz Josef Křivánek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!