„Odcházím kvůli smlouvě i výkonům“ | E15.cz

„Odcházím kvůli smlouvě i výkonům“

Kapitán fotbalistů Břeclavi Petr Schwarz odchází. Pravděpodobně bude hrát v Rakousku.

Léta patřil mezi nepostradatelné články mužstva. To už neplatí. Kapitán fotbalistů Břeclavi Petr Schwarz v týmu končí. Sedmadvacetiletému stoperovi dalo vedení klubu najevo, aby si hledal nové angažmá. „Chtěl bych to vyřešit co nejdřív, ale zatím s žádným klubem v kontaktu nejsem,“ říká Schwarz.

Byl jste hodně překvapený, když jste se to dozvěděl?
Dobře vím, že mi v létě končí smlouva. Bylo mi jasné, že mi ji vedení klubu neprodlouží. Vlastně to teď jen uspíšili.

Ani to vás nezaskočilo?
Hned po posledním tréninku jsem šel do kanceláře na pohovor, kde mi trenér prostě řekl, jak se věci mají. První, co mě napadlo, bylo, kam bych asi mohl odejít. Ale nedělám z toho tragédii. To je fotbal, chápu, že je potřeba občas nějakou změnu kádru udělat.

Myslíte, že jste odešel z výkonnostních důvodů?
Asi jsem na hřišti nepředváděl to, co vedení očekávalo. Ale spíš si myslím, že za mým odchodem je moje smlouva. Měl jsem jednu z nejlepších v týmu. Nebo to byla kombinace smlouvy a výkonů, netuším.

A se svými výkony jste byl spokojený?
Jako kapitán jsem byl zodpovědný za tým. I když jsem se nějaké chyby nedopustil přímo já, byl jsem lídr mužstva, takže podíl jsem na tom chtě nechtě měl. Ale nemyslím si, že konkrétně obrana hrála špatně. Břeclav patří dlouhodobě k týmům, které dostávají nejméně gólů.

Hrál byste za Břeclav i za menší peníze?
Možná bych i přistoupil na horší podmínky, ale jelikož v Břeclavi trénujeme každý den, tak bych se zase nemohl věnovat naplno práci.

Tušíte, kde pro jarní část sezony zakotvíte?
Těžko říct. V tuhle chvíli na to nedokážu jednoznačně odpovědět, ale rád bych to vyřešil přes vánoční svátky. Hrál jsem v Rakousku, tak doufám, že nějaké kontakty tam ještě mám. Známé tam má i táta, který v Rakousku dlouho trénoval.

Návrat do Brna, kde jste v minulosti hrál, nepřipadá v úvahu?
To určitě ne. Do prvního týmu asi těžko, v rezervě zase počítají s mladšími hráči. Není žádná šance, že bych se tam mohl vrátit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!