Okenářská skupina Window Holding je v insolvenčním řízení | E15.cz

Okenářská skupina Window Holding je v insolvenčním řízení

Největší česká okenářská skupina Window Holding je v insolvenčním řízení. K Městskému soudu v Praze podala návrh na jeho zahájení firma TREGO In s.r.o., které společnost Window Holding údajně dluží 7,2 milionu korun. Vyplývá to z informací insolvenčního rejstříku. Window Holding dluh odmítá, návrh považuje za šikanózní a na iniciátora návrhu na insolvenci podá trestní oznámení, uvedl mluvčí společnosti Svatopluk Bartík.

Společnost TREGO In převzala pohledávku od stavební firmy ARWEN (přejmenována od září 2010 na STAVCOMB s.r.o.). V návrhu firma uvádí, že je jí známo, že existuje nejméně jedna další pohledávka jiného věřitele za dlužníkem, a to závazek dlužníka vůči společnosti PTM Rent s.r.o. ve výši 58,5 milionu korun. Window Holding ale uvedla, že naopak firma ARWEN dluží jí za zakázku hliníkových oken včetně instalace 1,2 milionu korun. „Místo zaplacení dlužných 1,2 milionu korun v průběhu roku 2009 firma ARWEN uplatnila smyšlené smluvní pokuty v nesmyslné výši 58,9 milionů korun. Tyto nároky nebyly samozřejmě společností Window Holding uznány jako oprávněné,“ uvedl Bartík. Podle něj považuje firma Window Holding tento problém za již ukončený odběratelsko-dodavatelský spor, jehož podstatou je dluh firmy ARWEN za dodávku ve výši 1,2 milionu korun.

„Window Holding zvažuje podání žaloby na uhrazení této částky, na iniciátora návrhu na insolvenci podá trestní oznámení a soudu navrhne předběžné opatření, kterým se bude domáhat odstranění účinků insolvenčního návrhu,“ dodal Bartík. Pod Window Holding patří pět výrobních závodů ve Staré Pace na Jičínsku, v Lázních Toušeň u Prahy, ve Velkém Meziříčí na Žďársku, v Husinci na Prachaticku a v Zašové na Moravě. Skupina dohromady zaměstnává přibližně jeden tisíc lidí. Ambicí skupiny je být nejsilnější okenářskou skupinou ve střední Evropě.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!