Oknoplast na veletrhu MADE Expo 2012 v Miláně představil průlomové novinky | E15.cz

Oknoplast na veletrhu MADE Expo 2012 v Miláně představil průlomové novinky

V posledních pěti letech se z italské metropole Milán stává na několik dnů v roce hlavní světové město staveb a interiérů. Koná se zde prestižní mezinárodní veletrh stavebnictví a architektury MADE Expo. Společnost Oknoplast letos v Miláně představila průlomové novinky z oblasti plastových výplní stavebních otvorů.


Společnost Oknoplast se veletrhu MADE Expo účastní od samého začátku. Na letošní ročník přišla OKNOPLAST podpořit také populární modelka a televizní moderátorka Nina Senicar - tvář značky Oknoplast v Itálii, a známý fotbalista Interu Milán Esteban Matias Cambiasso, který účinkuje v reklamě na nová okna Winergetic Premium.

„Mezinárodní veletrh MADE Expo je důležitou událostí pro celé odvětví. Právě zde jsou prezentovány novinky a trendy na celý další rok. Letos jsme přijeli představit výjimečná řešení, která jsou z určitého pohledu revolucí na trhu plastových oken. Oknoplast je vypracoval jako první a myslím si, že tím ukázal cestu vývoje, kterou se bude ubírat celé odvětví,“ říká Mikołaj Placek, předseda představenstva společnosti Oknoplast.

Produktové novinky

Oknoplast představil na milánském stavebním veletrhu jeden z hitů sezony - okno v provedení Colorfull. Jako jediný výrobce oken vypracoval řešení, ve kterém - kromě povrchů okna pokrytých fólií se vzhledem dřeva - jsou stejným způsobem upraveny také vnitřní plochy, viditelné po otevření křídla. V systému Colorfull tak okna mají jednotnou barvu a strukturu po celém povrchu. Systém Colorfull byl uznávaným italským portálem pro stavebnictví edilportale oceněn jako nejlepší výrobek veletrhu. Okna Colorfull jsou k dispozici v pestré paletě barev se vzhledem dřeva, včetně výjimečné barvy přírodní dub, která je v nabídce firmy novinkou. Systém Colorfull je již k dostání v prodejních salonech Oknoplastu.

Další novinkou, kterou Oknoplast předvedl jako jediný vystavovatel, je systém PSK Atrium – sklopně-posuvný systém pro řešení vstupu na terasu nebo zahrady. Jeho hlavní předností jsou zvláštní servomotory umístěné v kování na křídlech, díky nimž je možné zavřít okno mírným postrčením. Důležitou vlastností systému je i možnost mikroventilace – při příslušném nastavení kliky se křídlo o několik milimetrů odtáhne od rámu, čímž je zajištěna výměna vzduchu. I v netěsnící poloze však konstrukce splňuje požadavky na zajištění proti vloupání v bezpečnostní třídě WK1.

Skutečným průlomem v odvětví jsou pak kompozitní okenice. Oknoplast představil kompozitní okenice v elegantním designu připomínajícím klasické dřevěné okenice. Díky moderním kompozitním materiálům zesílených kevlarem, který se používá například k výrobě neprůstřelných vest, jsou okenice vysoce odolné proti povětrnostním vlivům a mohou se používat i v oblastech s výskytem dlouhodobého silného slunečního záření a vysokým obsahem soli ve vzduchu. Kromě toho je pro kompozitní profily typický velmi nízký součinitel tepelného průniku, takže poskytují dobrou ochranu interiéru proti přílišnému zahřívání.

Všechna okna, která byla na veletrhu prezentována, jsou vybavena kováním nové řady dESIGN+, která je dostupná výhradně u Oknoplastu. Patří k ní ergonomické a elegantní kliky, jemné kryty pantů a inovativní technické řešení obvodových a bezpečnostních čepů. Řada dESIGN+ vznikla ve spolupráci s renomovaným návrhářským studiem KISKA, které projektuje mimo jiné legendární motorky KTM nebo součástky pro značku Audi.

Ovládání oken pomocí moderních technologií

Ve skupině výrobků, které Oknoplast předvedl jako první, byla také konstrukce dveří na terasu HST určená speciálně pro italsky trh, která umožňuje skrýt křídlo do stěny. Konstrukce je také vybavena speciálním systémem mikroventilace, který umožňuje větrání, aniž aby se otevřely dveře na terasu. V rámci řešení HST Oknoplast rovněž představil konstrukce HST master, u kterých probíhá otevírání a zavírání s využitím elektrického pohonu a speciálního ovládacího ramene. Okna je pak možné ovládat dálkovým ovladačem nebo aplikací na iPadu nebo iPhonu.

Zajímavostí stánku Oknoplast bylo také sklo PRIVALIGHT, které vlivem elektrického napětí mění svoji průhlednost. Standardně je matné, ale po zapnutí proudu se zprůhlední. Toto řešení se výborně osvědčilo v bankách, lékařských ordinacích, ale i v soukromých koupelnách.

Vzhledem ke své atraktivní expozici a prezentovaným inovativním řešením se stánek Oknoplastu těšil velkému zájmu médií – všimly si jej televizní stanice Leonardo, Sky i Inter Chanel.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!