Okrádá mě, ale zlý není | E15.cz

Okrádá mě, ale zlý není

Dcera stařence sprostě nadává, vnuk si k ní chodí pro peníze. Paní Libuše volá na vnuka policii, jeho chování ale potom omlouvá.

„Jó, bere mi peníze. Vždycky si je vynutí. Ze začátku bývá hodný, když ale není po jeho, bývá sprostý. Ale není zase tak špatný,“ popisuje jednání svého vnuka Pavla paní Libuše. Stařenka bydlí ve Starém Plzenci v domě se svou dcerou, která s ní nemluví už několik let. Hodně trpí ale i nájezdy svého vnuka. „Vždycky na mne zazvoní a prosí, abych ho pustila dovnitř a že to tak minule nemyslel. A většinou i něco přinese, třeba chleba,“ omlouvá svého utiskovatele. Donáška bochníku chleba ale není nikdy zadarmo. Vnuk se k babičce „nakvartýruje“ a pobývá v malém prostoru i několik dní.

Nechá si vyvařovat, vyprat špinavé prádlo a pochopitelně si půjčuje peníze z důchodu, které nikdy nevrací. „No, je pravda, že mu je vždycky raději dám. Jednou byl už naštvaný a srazil mne na chodbě. Minimálně šestkrát jsem na něj zavolala policii. Ale – on není zlý, těžko shání práci, nemá občas kde spát,“ zmírňuje důchodkyně svá obvinění. Nesnášenlivostí dcery a loupeživými výpravami vnuka paní Libuše hodně trpí, poslední dobou několikrát zkolabovala.

„Lékaři mi řekli, že je to nervového původu. Je fakt, že žiju v neustálém napětí,“ popisuje. Těší se, když dcera odejde do práce, a naopak se děsí zvonku, který může ohlásit příchod vnuka. „Žiju na nepřátelském území, ale nechci z domu, to by si přála dcera. Je to můj poslední vzdor. Teď už ale jen trpělivě čekám, až umřu,“ dodává rezignovaně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!