Olympus myslí na ekologii | E15.cz

Olympus myslí na ekologii

Společnost Olympus otevřela na počátku května novou nízkoenergetickou budovu třídy A, která splňuje nejpřísnější ekologické požadavky.

[file:3346:small:left]

Autorem projektu je projektová, inženýrská a konzultační společnost Tebodin Czech Republic. Ta připravila pro svého zákazníka v Česku unikátní projekt, který o plné dvě třetiny snižuje energetickou náročnost budovy, což znamená redukci emisí oxidu uhličitého o 918 tun ročně. „Dokázali jsme, že umíme zajistit realizaci projektu podle nejpřísnějších ekologických norem,“ uvedl generální ředitel společnosti Tebodin Czech Republic Petr Kůrka. Nová budova má trojitá skla, lokální tepelné čerpadlo, fotovoltaické články na střeše i na jižní části budovy. Ty zajišťují nejen výrobu elektrické energie, ale i ohřev vody. Vše je doplněno silnou vrstvou izolační vlny o síle 260 milimetrů na střeše, respektive 150 milimetrů pod fasádou.

#####Nízkoenergetické budovy jsou in

„Zájem o nízkoenergetické, a tudíž vysoce ekologické budovy s minimální uhlíkovou stopou se na evropském trhu bude v následujících letech dále zvyšovat. Tebodin se svou první budovou splňující podmínky energetické náročnosti nejvyšší třídy A zařadil na špičku mezi českými projekčními společnostmi,“ uvedl Petr Kůrka. Oproti klasickému řešení ušetří nová budova Olympusu každý rok až 490 tun uhlí, které se jinak spálí v klasické tepelné elektrárně. Tepelné ztráty se projektantům podařilo snížit o plné tři pětiny.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!