Opava padá tabulkou | E15.cz

Opava padá tabulkou

Jiří Podhájecký Opava

Opavští fotbalisté v Čáslavi vstřelili po dlouhé pauze opět branku, ale stejně prohráli a v tabulce mají pouze šest bodů.

Žalostná střelecká produktivita, je to, co fotbalisty Opavy táhne ke dnu ligové tabulky. Až v šestém jdoucím utkání po sobě se opavané konečně dočkali a dali soupeři gól, leč to nepřineslo žádný bod a Opava prohrála v Čáslavi 2:1. Pouze jedno vítězství tři remízy tři prohry a třinácté místo ve druhé fotbalové lize. To je zatím bilance, s kterou nikdo ve Slezském městě nepočítal. „Nedáváme góly, ale nesmíme tomu propadat,“ řekl trenér opavských fotbalistů Radoslav Látal.

Opava vstřelila pouze tři góly

Opava nastřílela v lize do sítě soupeřů pouze tři branky o dvě z nich se postarali obránce Cigánek a záložník Zapletal. A až v sedmém kole se střelecky prosadil i útočník Dušan Půda, který ale skóroval z penalty. Ze hry opět nic. „Přitom v tréninku to klukům do sítě padá. Zkoušíme různé kombinace, ale v zápase je to taky o štěstí. Určitě by nám pomohlo, kdybychom nějaký zápas vyhráli se štěstím, třeba jako Třinec, který u nás v posledním utkání vyhrál 1:0,“ pravil kouč Látal, kterému se také nelíbí, že jeho borci nejdou za vítězstvím. „Je to o takovém chtění dotáhnout zápas do vítězného konce,“ upřesnil trenér.

V Opavě se házelo do oken kamení

S týmu před sezonou odešel střelec Pavel Šultes a bohužel pro opavany na jeho výkony nikdo nenavázal. „Šultes se musel vrátit do Olomouce a musíme si přiznat, že nám prostě odešla síla z útoku,“ sdělil Látal. Opava před nedávnem získala na hostování z Baníku Ostrava mladého útočníka Víta Přecechtěla a určitě si od něho slibují, že by mohl pomoci zlepšit bídnou koncovku mužstva. „Víťa byl bohužel nějakou chvíli zraněný, ale určitě je to koncový hráč, na kterého chceme spoléhat,“ uvedl Látal. Nic méně zatím se to nedaří a je možné, že brzy se pokusí vzkřísit opavské útočníky jiný trenér. „Já z boje utíkat nehodlám, a jestli se chystá nějaká změna na postu trenéra? O tom nic zatím nevím a musíte se zeptat spíše někoho z vedení klubu,“ odpověděl Látal. Předváděná hra se nelíbí zřejmě ani fanouškům, kteří mizérii na hřišti „odměnili“ tím, že po posledním domácím utkání házeli kameny do kanceláří opavského vedení. „Něco takového tady proběhlo. Pár kamenů dopadlo na okna, která byla potom popraskaná,“ řekl kouč.

Autor: Jiří Podhájecký Opava
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!