Orco: Revitalizace v Praze-Bubnech blíže k realizaci | E15.cz

Orco: Revitalizace v Praze-Bubnech blíže k realizaci

Developerská společnost Orco vítá kladné stanovisko zastupitelstva hlavního města Prahy, jímž členové zastupitelstva vzali na vědomí možnost zahájení změny územního plánu rozvojového území Bubny - Zátory a zároveň uložili dokončení územní studie. Oproti minulému měsíci, kdy návrh nebyl projednán, se za revitalizaci tohoto významného území postavila většina zastupitelů. Oznámilo to Orco.

Realizace přeměny téměř 60hektarového území železničního nádraží Bubny se po několika letech odkladů snad brzy posune dále. „Oceňujeme pokrok, který zastupitelstvo učinilo směrem k řešení celé záležitosti. Jsme přesvědčeni, že nová čtvrť, která v Bubnech bude postupně vznikat, bude Praze a Pražanům ku prospěchu ze všech možných hledisek,“ komentuje ředitel developmentu Bubny Ogi Jakšič.

Na pozemku, který je největším brownfieldem v centru Prahy, firma Orco společně s městskou radou plánuje výstavbu bytů, kanceláří, obchodů, zdravotnických zařízení, ale jednala také o využití části tohoto území pro účely kampusu vysoké školy a pro kulturní události. Součástí projektu s plánovanými investicemi v řádu desítek miliard korun je dále moderní vlakový přestupní terminál na Vltavské a velké množství zeleně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!