Osmé místo? To je nedůstojné Paskova | E15.cz

Osmé místo? To je nedůstojné Paskova

Obránce s extraligovými zkušenostmi Miroslav Holenka pomáhá už třetím rokem prvoligovému Paskovu.

Florbalisté Paskova už nějakou dobu mluví o postupu do extraligy. Pomoci jim k tomu má i zkušený Miroslav Holenka, který v minulosti oblékal dres dvou ostravských extraligových celků. V letech 1999 až 2004 působil v 1. SC Ostrava, se kterým vyhrál český pohár. Léta 2005 až 2007 strávil v týmu FBC Ostrava, kde se stal extraligovým vicemistrem. Od roku 2008 pomáhá Paskovu.

Před sezonou jste mluvili o postupu. Ale z devíti zápasů jste vyhráli pouze čtyři. Kde jsou hlavní příčiny neúspěchu?

Důvodů je více. Šest z devíti zápasů jsme odehráli na hřištích soupeřů. A šest hráčů první a druhé pětky včetně gólmana je nebo bylo dlouhodobě nemocných. Téměř ve všech utkáních jsme soupeře přestříleli a byli i herně lepší, ale trápí nás velmi slabá koncovka. Na góly se neskutečně nadřeme, nejdou nám ani přesilovky a inkasujeme mnohdy velmi laciné góly.

V létě prošel tým velkými změnami. Je současný kádr v porovnání s tím loňským lepší?

Letošní tým je rozhodně lepší. Ke zkušeným borcům přišli velmi šikovní mladí hráči. Tým je vyvážený jak věkově, tak zkušenostmi. Máme skvělou partu, rozumíme si herně i lidsky. Čerstvě k nám přestoupil i Tomáš Majer z FBC Ostrava, který tady hostoval už loni. Bude určitě velkou posilou. Je to přesně typ středního útočníka, který nám chyběl.

Loni byla soutěž hodně vyrovnaná. Vypadá to, že letos to bude stejné. Momentálně jste osmí. Jste hodně zklamaní?

Máme na to, abychom celou soutěž vyhráli. Hranice mezi play-off a play-down, na které se momentálně nacházíme, je pro nás nedůstojná. V nadcházejících zápasech musíme udělat všechno pro to, abychom postoupili do vyšších pater tabulky, kam rozhodně patříme. O víkendu hrajeme doma s loni ještě extraligovým Znojmem a Žďárem nad Sázavou. Chceme šest bodů.

Máte extraligové zkušenosti. Jaký je rozdíl mezi nejvyšší soutěží a první ligou? Máte teď na takovou soutěž?

Extraliga je rychlejší, tvrdší a technicky náročnější. Hráči jsou vyspělí a lépe jim to florbalově myslí. Soutěž je daleko více sledovaná. Paskov má dobrý základ, ale potřeboval by posílit hlavně na pozici obránců. Uvidíme taky, jak si dále povede brankář Souček, který momentálně chytá skvěle a v této formě patří jasně k nejlepším v soutěži.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!