Osobností města je Miluše Horská | E15.cz

Osobností města je Miluše Horská

Pardubice

Téměř dva tisíce Pardubičanů volilo největší osobnost města. V anketě Sedmičky vyhrála ředitelka Speciální školy Svítání.

Kdo je pro Pardubičany současnou osobností města? Pokud byste tipovali legendárního brankáře Dominika Haška nebo některého z dalších slavných sportovců, tak byste značně přestřelili. 532 hlasů vyneslo do pozice největší osobnosti města ředitelku Speciální školy Svítání Miluši Horskou. „Byla jsem překvapená, že jsem se do toho hlasování dostala. Je to pro mě veliká čest,“ řekla Horská, která od roku 1992 šéfuje škole po děti s mentálním a kombinovaným postižením.

„Bezpochyby je to dáma, která ví, co dělá, a která to dělá ve prospěch druhých a potřebných. Zaslouží si to,“ souhlasí s výběrem primátor města Jaroslav Deml.
Také druhé místo obsadil člověk, který svůj život zasvětil pomoci druhým. Zdravotník Aleš Bárta, pracující pro organizaci ADRA, opravil a pomáhá provozovat zdravotnické zařízení s porodnicí v africké Keni.

„Je to pozitivní posun v myšlení lidí. Horská i Bárta se realizují v oblasti mezilidské pomoci. Ještě za komunismu by lidé koukali na to, v čem se Pardubice vymezují vůči ostatním, a dávali by tam spíš Martince nebo Haška,“ myslí si sociolog Jan Nalezený.
Miluše Horská je první ze sedmi osobností města, o které se více dočtete v našem týdeníku. Jak bude seriál pokračovat, a kdo se umístil na dalších místech, se dočtete na stránkách Sedmičky.

Podrobnosti najdete v novém vydání Sedmičky.

Autor: Pardubice
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!