Otloukánci? Ne, Kolín útočí na čelo | E15.cz

Otloukánci? Ne, Kolín útočí na čelo

Kubelka Aleš

Podzimní část fotbalových divizí je u konce. Jak si v ní vedlo kvarteto týmů z Polabí?

Tři ze čtyř polabských klubů ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži v Česku nastoupily do nové sezony v pozici nováčka. Jako otloukánek však v divizi ani jeden tým nepůsobí. Spíš naopak.

Postupové ambice

Nejlépe se podzimní část divize vydařila fotbalistům Kolína (na snímku). Jako divizní nováčci atakují čelo tabulky. Po polovině soutěže jsou Kolínští na druhém místě skupiny C, jen o skóre za Letohradem. „Naším postavením jsem příjemně překvapený. Je to zasloužená odměna pro hráče, kteří svým nasazením dokázali nahradit naše klíčové hráče (útočníky a v minulé sezoně nejlepší střelce krajského přeboru Ivo Svobodu a Jana Štočka – pozn. aut.),“ řekl trenér Kolína Bohuslav Pilný.
Pozice týmu těší trenéra o to víc, že se hráčům podařilo zacelit mezeru za zraněného kapitána Lukáše Kalivodu.
Pilný, bývalý hráč Slovanu Liberec, je spokojený především s výkony mladých hráčů, kteří mužstvo táhnou.
„Například obránce Jiří Biško, který přišel v létě z Viktorie Žižkov. To je správný tahoun, jeho přínos v organizaci hry je obrovský,“ cení si Pilný. S postupovými myšlenkami je přesto opatrný. Zatím.
„Na špici tabulky se nám líbí. Aby ne. Pokud na to navážeme i na jaře, postupu do ČFL se rozhodně nezříkáme,“ uvedl Pilný.

Štika z Velimi

Se stejným bodovým ziskem jako Kolín zakončili podzimní sezonu i hráči Velimi. A náležitě si to užívají. „Není důvod se mračit. Jediné, co nás na podzim trápilo, je žalostná koncovka,“ řekl kouč Jakub Stach. Stejně jako kouč Pilný ani trenér třetího týmu divizní skupiny C se zatím postupovými spekulacemi nezaobírá. „O tom se teď nemá cenu bavit. Tabulka je velice vyrovnaná, navíc jarní praktiky rozhodčích všichni známe,“ uvedl Stach.

Ze dvou zbylých divizních zástupců Polabí se lépe dařilo Polepům. Fotbalisté z vísky na dohled od Kolína se i přes nevydařený start do soutěže prokousali v průběhu sezony až na šesté místo tabulky své divizní skupiny.

„S umístěním a především s bodovým ziskem týmu jsem nadmíru spokojený. Kdyby mi někdo před startem soutěže řekl, že se náš bodový zisk na podzim zastaví na pětadvaceti bodech, bral bych to všema deseti,“ řekl trenér Polep Jaroslav Bejlek. Konkrétní cíle do zbytku sezony si však kouč nováčka soutěže nedává. „Nadále chceme hrát líbivý fotbal a udržet se v horní části tabulky,“ jmenuje Bejlek s lehkou dávkou patosu v hlase hlavní jarní cíle mužstva.

Zachrání se?

Nečekalo se, ale jediným týmem, který bude mít na jaře starosti spojené se záchranou v divizi, tak nejspíš bude Litol. V jejich historicky premiérové divizní sezoně se krčí u dna tabulky divizní skupiny A, se ziskem sedmnácti bodů okupují Litolští až čtrnáctou příčku soutěže.

Autor: Kubelka Aleš
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!