Penčické koupaliště je nejoblíbenější | e15.cz

Penčické koupaliště je nejoblíbenější

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtenáři Sedmičky rozhodli, že nejlepší letní relaxace je na koupališti v Penčicích. Letos tam zabodovala hlavně nová skluzavka, která se líbila nejen dětem.

Přerovsko, Hranicko/ Anketa Sedmičky o nejoblíbenější místo ke koupání na Přerovsku a Hranicku skončila. Vesnický bazén v Penčicích návštěvníky natolik oslovil, že mu přiřadili nejvíce hlasů.

Druhé místo v oblíbenosti získal bazén Hranice. Ten sbíral mezi rekreanty body hlavně kvůli modernímu zázemí s novinkami. Krytý bazén vstoupí v říjnu teprve do čtvrté sezony a letní plovárna je letošní novinkou. A ta se osvědčila.

Pomyslnou bronzovou medaili získalo romantické zákoutí mezi lesy a skálami – lom ve Výklekách.

Sezona byla úspěšná

Spokojenost. Tímto slovem hodnotí prázdninovou sezonu provozovatelé koupališť. Když v září spočítali tržbu za měsíce červenec a srpen, nemohli říct ani nic jiného.

Žhavé léto a nová nabídka radovánek třeba v podobě skluzavky přilákaly na penčické koupaliště 12 963 lidí, zatímco loni jich sem přišlo o čtyři a půl tisíce méně. „Já jsem ocenil i to, že tu konečně rozšířili parkoviště. V minulých letech nebylo v Penčicích kde zaparkovat auto, proto jsem tam přestal jezdit. A letos jsem se na své oblíbené koupaliště zase vrátil,“ chválil novinku Milan Válek z Přerova.

Rekord trhl hranický bazén

Absolutní rekord v návštěvnosti letos trhl hranický bazén. V červenci a srpnu prodali ve dvacetitisícovém městě 47 500 vstupenek. „Lidem se líbily masážní lehátka, vodní clona, chrliče a další relaxační přístroje. Sezona byla opravdu skvělá,“ pochvaluje si vedoucí Iva Macurová.

V Přerově rozšiřují dětský bazén

Přerovský venkovní i krytý bazén v anketě Sedmičky příliš hlasů neposbíral. Na vině zřejmě byly potíže s lidmi, kteří na bazéně dělali problémy a svým chováním odrazovali ostatní zákazníky k návštěvě. Provozovatel bazénu ale problémy vyřešil rázně. Potížistům vstup zakázal a i díky tomuto opatření nebyla nakonec návštěvnost úplným propadákem.

„O prázdninách přišlo na přerovský bazén 22 170 lidí. Je to o devět tisíc návštěvníků více než ve stejném období loňského roku. Se sezonou jsme vcelku spokojeni,“ uvedl Jaroslav Klvač ze společnosti Teplo Přerov. Bazén lidé navštívili i navzdory hlučným stavebním opravám. „Teď už s úpravami finišujeme. Máme novou prosklenou stěnu a dokončujeme rozšíření stávajícího dětského krytého bazénu. Zkušební provoz zahájíme 27. září a slavnostně bazén otevřeme 9. října,“ říká Klvač. Kojetín lákal na dlouhý tobogan

Dobře si letos, co se návštěvnosti týká, vedlo i koupaliště v Kojetíně, které bylo v provozu teprve třetí sezonu a jeho velkou výhodou je čtyřiaosmdesát metrů dlouhý tobogan. „Prodali jsme 16 584 vstupenek a vydělali přes půl milion korun,“ pochvaloval si nejlepší výsledek za tři sezony Miloslav Ticháček ze společnosti Technis.

Výkleky: rekreanti jsou zkázou Z přírodních koupališť získal v anketě Sedmičky nejvíce hlasů lom ve Výklekách. Starosta obce ale z umístění radost nemá. „Rekreanti jsou pro naši obec zkázou, byli bychom raději, kdyby sem nejezdili. Zčásti jsou na soukromém pozemku, lámou tu stromy, spalují dřevo, rozdělávají stany, odhazují odpadky a v létě se tu i více krade,“ reagoval starosta obce Roman Zapletal na zprávu, že čtenáři Sedmičky lom ve Výklekách milují.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video