Penta koupila areál bývalé Waltrovky, chce stavět novou čtvrť | E15.cz

Penta koupila areál bývalé Waltrovky, chce stavět novou čtvrť

Středoevropská investiční skupina Penta koupila od společnosti Red Group bývalý areál Waltrovky v pražských Jinonicích. Na jeho místě plánuje vybudovat moderní městskou čtvrť. Po Florentinu a Masaryk Station Investment jde o třetí tuzemskou realitní akvizici, uvedla Penta.

Území o rozloze 169 tisíc čtverečních metrů chce Penta dále rozvíjet a plánuje investovat přes 200 milionů eur (přibližně pět miliard korun). Areál bývalé továrny Walter je z větší části zdemolován a díky své velikosti a poloze má velký rozvojový potenciál. „Waltrovku považujeme za jeden z nejlepších brownfieldů v Praze, je výborně dopravně dostupný a volně navazuje na vilovou čtvrť Malvazinky. Rádi bychom zde v budoucnu postavili novou moderní a velkorysou městskou čtvrť,“ popisuje ředitel realitní divize Penty v Česku Petr Palička.

Penta na území Waltrovky předpokládá v několika fázích vybudovat smíšený development s administrativní, rezidenční i relaxační částí. Jižní část území již má vydané územní rozhodnutí na 44 500 čtverečních metrů administrativních ploch, o jejichž podobě Penta rozhodne do konce letošního roku. Na zbytku území předpokládá moderní bytovou výstavbu – může se jednat o 350 bytových jednotek v různých segmentech. S jejich výstavbou by Penta ráda začala do dvou let; o jejich charakteru však rozhodne až architektonická soutěž. V areálu investor rovněž počítá s obnovou 15 tisíc čtverečních metrů parkové plochy.

„Během našeho působení projekt prošel značnou restrukturalizací, změnami v územním plánu a rozsáhlým schvalovacím procesem, čímž jsme zvýšili jeho hodnotu,“ dodává Barry Culen z Red Group.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!