Plavci bodovali na memoriálu | E15.cz

Plavci bodovali na memoriálu

Renata Tšponová

Na jubilejním ročníku Memoriálu 17. listopadu se prosadili přerovští plavci všech kategorií.

Čtyřicátý ročník Memoriálu 17. listopadu v plavání tentokrát pořadatelé netradičně uspořádali rovnou v den státního svátku. Přesto termín neměl vliv na kvalitu obsazení závodů. Na startu se objevili nejen čeští reprezentanti, ale i závodníci ze Slovenska, Polska a Slovinska.V této silné konkurenci se prosadili nejen přerovští muži, ale i dorostenci, dorostenky a veteráni.

Z posledně jmenovaných zaplaval Pavel Milý trať padesát metrů prsa za 35,96 s. Pavel Lanč nejlépe zvládl kraulovou padesátku za 28,97 s. Výborný výkon předvedl i Pavel Novák, když stovku volným způsobem zaplaval za 1:02,09. Také plavající trenér Jaroslav Hýzl zvládl výborně disciplínu sto metrů prsa a časem 1:15,39 se dokonce probojoval do odpoledního finále. Z veteránů se prosadil i Tomáš Gadas, který prsovou padesátku zaplaval za 33,03 s a osmým místem si také zajistil postup do finále.

Tam postoupila i dorostenka Michaela Zedková, když kraulovou stovku zaplavala za 1:08,00. Martinu Čagánkovi se podařilo postoupit do finále motýlkové stovky časem 1:09,79. Účast ve finále na sto metrů prsa si vyplaval i Roman Vašek, který nakonec vybojoval pěkné páté místo časem 1:12,62. Výborný výkon předvedl Jakub Jurášek. Jeho oblíbené střední tratě se na těchto závodech neplavaly a tak Jurášek tentokrát nastoupil na kraulové stovce. Překvapil hned v ranních rozplavbách, když novým osobním rekordem 57,76 s postoupil do finále. Tam opět zabojoval, vylepšil své maximum na 57,60 s a doplaval na skvělém čtvrtém místě.

Největší ambice si dělal Ondřej Šlechta. Z ranních rozplaveb pohodlně postoupil do finále na padesát metrů motýlek i kraul. Ve finále kraulové padesátky si vedl výborně a do poslední chvíle to vypadalo na druhé místo. V těsném dohmatu několika závodníků na něj ale nakonec zbylo nepopulární čtvrté místo za čas 24,89. O pár minut později si to ale Šlechta vynahradil na motýlkovém sprintu. I zde byl závod do poslední chvíle vyrovnaný, ale tady se již prosadil a časem 26,42 s si doplaval pro třetí místo.

Autor: Renata Tšponová
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!